Büyükşehir Zabıta’dan Ulaşım Denetimi


Büyükşehir Zabıta’dan Ulaşım Denetimi

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri dün Polatlı’da şehiriçi ulaşımı sağlayan minibüslere yönelik bir dizi denetim gerçekleştirdi.

Büyükşehir Zabıta’dan Ulaşım Denetimi
Bu içerik 2304 kez okundu.

Polatlı Minibüscüler Derneği Başkanı Coşkun Savcı ve dernek üyelerinin de eşlik ettiği denetimde minibüs şoförlerinin saç, sakal kıyafet gibi uygunluklarının yanı sıra, yolcu taşıma standartlarına uygun olacak şekilde koltukların bakımının yapılması ve yeterli sayıda koltuğun bulunup bulunmadığına bakıldı.
 

RUTİN KONTROL 
    Ankara Büyükşehir Beledeyise Zabıta Müdürlüğü ekipleri rutin olarak Polatlı’ya gelerek şehiriçi yolcu taşımacılığı yapan minibüsleri denetime tabi tutuyor. Ani denetimlerde de sürekli olarak Polatlı’nın ulaşımını kontdrol alytında tutan ekipler, herhangi bir eksiklik yada kanuni hükümlerin yerine getirilmemesi durumunda ise Polatlı Minibüsçüler Derneği yetkilileriyle irtibat halinde gerekli yaptırımları uyguluyor.

SAVCI: HER MİNİBÜSÜN KENDİNE AİT BİR DEFTERİ VAR
    Polatlı Minibüscüler Derneği Başkanı Coşkun Savcı, denetimin ardından yaptığı açıklamada, Polatlı’da ulaşım hizmeti veren tüm minibüslerin gerekli kontrollerden geçtiğini, bununla birlikte denetimlerin daha sağlıklı bir şekilde yapılması için Polatlı Minibüscüler Derneği olarak her minibüse has özel bir defter hazırladıklarını ve bu defter sayesinde de minibüslerin eksiklerinin giderilmesinin yanında daha kurumsal bir şekilde hareket etmek maksadıyla minibüsler hakkında ki her bilgiyi burada arşivlediklerini dile getirdi.

ankara polatlı haber büyükşehir zabıta minibüs denetleme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Selami Ovacık’tan 17 Ağustos Mesajı
Selami Ovacık’tan 17 Ağustos Mesajı