SAKARYA’DA SU YOK PORSUK’DA SU ÇOK!


SAKARYA’DA SU YOK PORSUK’DA SU ÇOK!

Geçtiğimiz hafta gazetemizde de yer verdiğimiz Sakarya Nehri yine tehlike alarmı veriyor ve çiftçi kuruklıkla mücadelesine bu yılda kaldığı yerden devam ediyor.

SAKARYA’DA SU YOK  PORSUK’DA SU ÇOK!
Bu içerik 1819 kez okundu.


Çiftçiler yağışların ardından bir nebzede olsa rahat nefes almış olsada, Sakarya’nın henüz yaz aylarının gelmemesine karşın kurumasıyla birlikte ciddi endişeler içindeler. 
    2008 yılından bu yana Sakarya Nehri gerek vahşi sulamanın artması ve gerekse de iklim değişikliği sebebiyle kuruyor. 
MUHTAR  RECAİ KULA TEMASTA BULUNDU SU SALINDI
    Sakarya Nehri’nde yaşanan kuraklıkla birlikte gözlerin çevrildiği Porsuk Çayı’nda ise şimdilik sıkıntı giderilmiş gözüküyor. Sazılar Mahalle Muhtarı Recai Kula, Eskişehir DSİ ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yetkilileriyle geçtiğimiz hafta su seviyesinin düşmenin ardından temasta bulunmuş ve suyun serbest bırakılmasını istemişti. 
Bu temasların ardından Sazılar Mahalle Muhtarı Recai Kula’nın temasları sonucu bu hafta başında Porsuk Çayı’ndan tarımsal sulama ihtiyaçlarını karşılayan köylerdeki çiftçiler hafta başından bu yana yükselen su miktarı sayesinde özellikle yeşil mahsüllerini rahatça sulamış gözüküyor. 
    Şu anda Porsuk Çayı’nda su sıkıntısı yaşamadıklarını dile getiren Sazılar Mahalle Muhtarı Recai Kula “Şimdilik su sıkıntımız yok. Sorun olduğunda da Eskişehir’de gerekli kurumlarla temasa geçerek su sıkıntısının ortadan kalkması için gerekli adımları atıyoruz” şeklinde konuştu.

 

ANKARA POLATLI HABER SAKRYA PORSUK SU
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI