TOBB Heyeti ve Toplu Tunceli’de Temaslarda Bulundu


TOBB Heyeti ve Toplu Tunceli’de Temaslarda Bulundu

TOBB Tunceli Kız Öğrenci Yurdu’nun temeli atıldı. Temel atma töreninde konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, en büyük sermayenin eğitimli insan olduğun altını çizerken, Tunceli’nin eğitimdeki başarısına dikkat çekti.

TOBB Heyeti ve Toplu Tunceli’de Temaslarda Bulundu
Bu içerik 698 kez okundu.

 

TOBB Tunceli Kız Öğrenci Yurdu’nun temel atma törenine TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Tunceli Valisi Osman Kaymak, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Yahya Toplu ile Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Cengiz ve çok sayıda işadamı katıldı.​ 200 kişilik  TOBB Kız Öğrenci Yurdu'nun temel atma töreninde yaptığı konuşmada, her yatırımın riskinin bulunduğunu ancak eğitime yapılan yatırımda risk olmayacağını vurgulayan Hisarcıklıoğlu, "Ben bir iş adamıyım. Yaptığımız her yatırımın riski var. Kar da edebilirsiniz, zarar da. Ama eğitime yatırım yaptığınız zaman asla zarar etmezsiniz. Hem ülke kazanır, hem siz kazanırsınız. Çünkü insana yapılan yatırım, en büyük yatırımdır. En büyük sermaye altın, petrol falan değil, eğitimli insandır. Bunu da en iyi Tunceli bilir. Bunu bildiğini de sınavlarda gösteriyor zaten. Tunceli en başarılı iller arasına adını gururla yazdırıyor. Benden de kız öğrenci yurdu istediler. Biz de bu kapsamda valimizin verdiği destekle bunun açılışını yapacağız. İnşallah Tunceli'nin en başarılı kızları buradan çıkacak." diye konuştu.

TOBB HEYETİ VALİ KAYMAK'I ZİYARET ETTİ
    TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Tunceli'ye yapılacak 200 kişilik TOBB Kız Öğrenci Yurdu'nun temel atma töreni için gittiği Tunceli’de tören sonrası Tunceli Valisi Osman Kaymak'ı makamında ziyaret etti. Hisarcıklıoğlu Vali Kaymak'a iş dünyasına gösterdiği yakınlık ve Tunceli'ye hizmetleri için teşekkür ederken, Vali Osman Kaymak da TOBB Başkanı'nı hayırlı işler için kentlerinde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu anlattı​.

 

ANKARA POLATLI HABER TOBB TİCARET BORSASI BAŞKAN YAHYA TOPLU TUNCELİ ZİYARET
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi