ÖĞRENCİLER BİLİMSEL PROJELERİNİ SERGİLERİ


ÖĞRENCİLER BİLİMSEL PROJELERİNİ SERGİLERİ

Polatlı’da eğitim öğretime devam eden öğrenciler, TÜBİTAK Bilim Fuarı için hazırladıkları çalışmaları sergilemeye devam ediyor.

ÖĞRENCİLER BİLİMSEL PROJELERİNİ SERGİLERİ
Bu içerik 1353 kez okundu.

 Bu kapsamda dün Zafer Ortaokulu’nda ilk kez 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı açılışı gerçekleşti. Danışman öğretmenlerin ve öğrencilerin uzun uğraşlar sonucu hazırladıkları bilimsel çalışmaların sergilendiği Zafer Ortaokulu TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda, Topçu ve Füze Okulu Bando Komutanları minik bir konser verdi ve eğlenceli anlar yaşandı.
 

ZAFER ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİNİN BİLİM PROJELERİ SERGİLENDİ
Zafer Ortaokulu öğrencilerinin projeleri dün 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda davetlilere tanıtıldı. TÜBİTAK Bilim Fuarı için Şubat ayından beri çalışmalarını sürdüren öğrenciler; araştırma ve deneysel projeler olmak üzere toplam 20 tane proje hazırladı. 40 ile 60 arasında görev alan öğrenci ve 10 danışman öğretmenin hazırlamış olduğu Fen ve Teknoloji, matematik, İngilizce, teknoloji tasarım, resim branşlarındaki projeler; İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Özen’e ve diğer davetlilere sunuldu. TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda projelerin tanıtılmasından önce Topçu ve Füze Okulu Bando Komutanları mini bir konser verdi ve eğlenceli anlar yaşandı. TÜBİTAK Bilim Fuarı hakkında Zafer Ortaokulu Matematik öğretmeni Bahar Bulut Küçük “Bu projeye ikinci dönem başladık. Toplamda 20 tane projemiz var. 20 projenin içerisinde çeşitli branşlardan projelerimiz var. İngilizce, matematik, teknoloji tasarım, resim, Fen ve Teknoloji alanlarında projelerimiz var. 40 ile 60 arasında öğrencimiz görev aldı. Hepsi de başarıyla yüksek gayretleriyle bu sergiyi hazırladılar.   

   Toplamda 10 tane danışman öğretmenimiz var. İnşallah bundan sonra bu tür projeler daha da genişletilir daha da sıklaşır. Okullarda böyle projeler öğrencileri hem eğitim hem öğretime hem de güncel hayatta neler yapabileceğine dair güdülemekte” dedi. 

ANKARA POLATLI HABER ÖĞRENCİLER BİLİMSEL PROJE SERGİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI