İPLER GERİLİYOR!


İPLER GERİLİYOR!

Yıldızkaya Ovacık tartışmasında hararet devam ediyor

İPLER GERİLİYOR!
Bu içerik 3128 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Selami Ovacık'In  Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya  ile arasından husumet haline gelen emsal artışları, Sakarya Sitesinin kentsel dönüşümle ilgili meselesi ve üç pınar mahallesinde arsalar meselesi ile ilgili Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın yaptığı açıklamalara cevaben bir açıklama yaptı.
    CHP İlçe Başkanı tarafından yapılan açıklamalardan sonra başlayan emsal artışları, usulsüz arsa alım satımları gibi bir iddialar hakkında Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ile Cumhuriyet Halk Partisi İlçe başkanı arasından başlayan tartışma konusunda son açıklama CHP İlçe Başkanı Ovacık’tan geldi. Ovacık açıklamasında : “ Sayın Yıldızkaya’ nın 13 Mayıs 2017 günü yapmış olduğumuz basın toplantısında sorduğumuz sorulara karşılık vermiş olduğu cevaplara istinaden yeni bir açıklama yapma gereği hissettik.” diyerek toplantının gereğini dile getirdi.

KARŞILIK BEKLEMEKSİZİN GÖREVİNİ YAPAN İLÇE BAŞKANIYIM
    CHP İlçe Başkanı Selami Ovacık: “ Sayın başkan, bizim sorularımıza bizi ve Polatlı kamuoyunu aydınlatacak cevaplar vermek yerine şahsımı ve dolaysıyla Cumhuriyet Halk Partisi tüzel kişiliğini hedef alan hakaret dolu açıklamalar yapmayı tercih etmiştir. Sayın başkana aynı üslupla cevap vermek şahsıma ve bulunduğum makama yakışmayacaktır. Aynı üslupla kendisine cevap vermeyeceğim, kötü söz sahibine aittir, bu sözleri kendisine iade ediyorum. Sayın başkanın çok iyi bildiği ve ifade ettiği gibi, Cumhuriyetin Kurucu Partisinin ilçe başkanlığına emanet ve taşıma oylarla gelmedim. Cumhuriyet Halk Partisinin onurlu üyelerinin hiçbir baskı altında kalmadan hür iradeleriyle seçerek bu ulvi makama getirdikleri,  karşılık beklemeksizin görevini yapan ilçe başkanıyım.” dedi.

ALDIĞIMIZ TEPKİLER ARKAMIZDA 2 KİŞİNİN DEĞİL TÜM POLATLILI HEMŞERİLERİMİZİN 
OLDUĞUNU GÖSTERMEKTEDİR

    Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın yaptığı açıklamada: ‘2 kişinin arkasında yürümeyen bir insan’ nitelemesine cevaben Başkan Ovacık:“ Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanlığı, kişisel ikballerimiz uğruna kullanılacak bir makam değildir. Polatlı’da yaşayan hemşerilerimizin ekonomik durumlarına, etnik kimliklerine ve siyasi görüşlerine bakılmaksızın sıkıntılarını, sorunlarını ve haksızlığa uğradıklarını düşündükleri her konuda kapısı çalınan bir makamdır ve ben bu makamda bulunmaktan onur duyuyorum. Bizim yaptığımız basın açıklamasının akabinde bu emsal artışının kamuoyunda tartışılmaya başlanması ve bizlere gelen olumlu tepkiler, başkanın iddia ettiği gibi arkamızda 2 kişinin değil tüm Polatlılı hemşerilerimizin olduğunu göstermektedir. Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütünün, bir takım rant ittifakı kurmuş çevrelerin arı kovanlarına çomak sokması sayın başkanı neden bu kadar rahatsız etmiş merak ediyoruz.” şeklinde konuştu.
 

YETİM HAKKINI DA DÜŞÜNEREK GEREKSİZ HARCAMA VE MASRAF YAPMAYACAĞINI  UMUYORUZ
    Başkan Ovacık açıklamasının devamında Sakarya Sitesi ile ilgili görüşlerini dile getirerek : “ Sayın Başkan Sakarya Sitesi sakinlerine şahsımı hedef göstermekle, yapılan usulsüz, hakkaniyete aykırı iş ve işlemlerin üstünü örtme gayreti içindedir. Ben Sakarya Sitesi sakinlerinin onurlu ve vicdanlı insanlar olduğuna inanıyorum. Site sakinleri bu mağduriyetlerini bizimle paylaşmışlardır. Konu ile ilgili kendilerine gereken hassasiyeti gösterdik. Başkan bu konuyu gündeme getirmekle asıl konuyu gözden kaçırmaya çalışıyor. Belge ve bilgi paylaşmamızı istemektedirler, zaten gelen bilgi ve belgeleri kamuoyuyla paylaştık. Bundan başka bilgi ve belge isteniyorsa hiç merak etmesinler başlattığımız idari süreç içerisinde idare mahkemesi gerekli belgeleri resmi makamlardan isteyecektir. Bunun dışında yürütmeyi durdurma ve iptal kararı sonrası zaten kendiliğinden birçok bilgi ve belgede ortada dolaşmaya devam edecektir. Ayrıca sayın başkanın Tüyü bitmemiş yetimin hakkının teminatı da Mürsel Yıldızkaya’dır ifadesinden de son derece memnun olduk bundan sonrada şehri emini olarak yetim hakkını da düşünerek gereksiz harcama ve masraf yapmayacağını umuyoruz.” dedi.  

ANKARA POLATLI HABER CHP İLÇE AÇIKLAMA BASIN
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Gıda Bakanı Fakıbaba'dan Et Fiyatlarına İlişkin Açıklama!
Gıda Bakanı Fakıbaba'dan Et Fiyatlarına İlişkin Açıklama!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!