Gülveren Mahallesi Polatlı’nın Üvey Evladı Mı?


Gülveren Mahallesi Polatlı’nın Üvey Evladı Mı?

Polatlı’nın kentsel dönüşüm alt yapı gibi birçok konu hakkında sorun yaşayan Mahallerinden biri olan Gülveren Mahallesi muhtarı İlhan Üstün çileden çıktı.

Gülveren Mahallesi Polatlı’nın Üvey Evladı Mı?
Bu içerik 1742 kez okundu.


    Polatlı’ya yapılan yatırımlardan Gülveren Mahallesinin mahrum kaldığını beyan eden muhtar üstün sorunlarını iletmek içinde muhatap bulamamaktan oldukça şikayetçi. 
    Muhtar Üstün konuyla ilgili yaptığı açıklamada : “ Biz hizmeti kimden isteyeceğiz?  Sivrihisar’dan mı, Eskişehir’den mi, Haymana’dan mı, biz Polatlı’nın bir mahallesi değil miyiz?  Sorunlarımızı iletecek muhatap bulamadan sıkıntılarımızı nasıl çözüme kavuşturacağız.” dedi.

SORUNLARIMIZI İLETECEK MUHATAP BULAMIYORUZ
    Gülveren Mahallesinde yaşanılan bütün problemlerin nedeni olarak hizmet verilmemesini mesul tutan Gülveren Mahallesi Muhtarı İlhan Üstün:  “ Polatlı’nın belki de en sorunlu mahalleleri arasında yer alan Gülveren Mahallesinin bu listede yer almasının en temel maddesi sorunlarımızı iletecek kimseyi bulamıyoruz. 
    Biz yapılan seçimlerle mahallelinin oyları ile temsil yetkisi verilmiş kişileriz ama vatandaşın bizden beklentilerini yerine getirmekte çok büyük sorunlar yaşıyoruz. Vatandaşın ayağına hizmet getirmek için çıktığımız yolda hiçbir sorunumuz doğru düzgün halledilmiyor. Asfalttan, çevre temizliğine, kirli derenin ıslah sorunundan, sosyal vakit geçirmek için yaşanılan park sorununa kadar birçok alanda yaşadığımız sorunları bir biz mahalle sakinleri olarak biliyoruz bir de Allah biliyor.” diye konuştu.  

BİZ HİZMETİ KİMDEN İSTEYECEĞİZ?
    Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın seçim vaatleri sırasında vatandaşa verdiği sözü yerine getirmediğini beyan eden İlhan Üstün : “ Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya seçim çalışmaları sırasında bizlere gelip başkan olduğum taktirde her zaman kapım sizlere açık demişti. Evet, ne zaman belediyeye gitsem kapı sonuna kadar açık ama ortada Belediye Başkanı yok. Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’yı geçtim başkan yardımcılarını ilgili daire amirlerine kimseye ulaşamıyor kimseye sorunlarımızı iletemiyoruz. Şimdi söyleyin biz hizmeti kimden isteyeceğiz? Gülveren Mahallesine neden Polatlı’nın üvey evladı muamelesi yapılıyor. Aynı hizada yolun diğer tavafından fatih mahallesi gibi mahallelerde evler son derece modern arsalar oldukça değeli iken bizim mahallemizin değeri neden olmuyor? Biz sıkıntımızı haymanaya mı Eskişehir’e mi Sivrihisar’a mı nereye söyleyelim? “ şeklinde konuştu.

GÜLVEREN MAHALLESİNİN ÖTEKİLEŞTİRİLMESİNDE AMAÇ NEDİR?
    Yerel seçimlerden bu yana hiçbir şekilde mahallede imar düzenlemesinin yapılmadığını söyleyen Muhtar İlhan Üstün: “ Üç pınarda, Şehitlikte merkez mahallelerde birçok yerde sürekli bir imar düzlenmesi yapılırken Gülveren Mahallesi’nde yerel seçimlerden bu yana 1 tane imar düzenlemesi yapılmadı. Gülveren Mahallesinin ötekileştirilmesinde amaç nedir? “ şeklinde konuştu.
 

AYNI PARKLARI YIKIP YIKIP YENİDEN YAPACAKLARINA HİÇ PARK OLMAYAN YERE PARK YAPSINLAR
    Polatlı Belediye’sinin merkez mahallelerinde yaptığı park çalışmalarını kast ederek eleştirilerine devam eden Muhtar Üstün: “ Merkez mahallelerde bulunan 30-40 parkı yıkıp yıkıp yeniden yapacaklarına park olmayan mahallelere park yapsın belediye. Göz önünde olan parkları ikide bir yıkıp yeniden yapıyorlar Gülveren Mahallesine gelip baksınlar vatandaşın oturup ailesiyle vakit geçireceği bir tane doğru düzgün park varsa göstersinler. Bizim mahallemiz hizmetin her türlüsünde 4-5 sırada geliyor.”  diye konuştu.

HIRSIZ VAR DİYORUM YAKALA GETİR DİYOR
    Suriyeli vatandaşların yoğun bir şekilde ikamet ettiği mahalleler arasında yer alan Gülveren Mahallesinde yaşanılan sosyal sorunların iletilmesi noktasında da muhatap sorunu yaşadığını beyan eden Muhtar Üstün:  “Bir diğer meselemiz Suriyeliler yaşattıkları huzursuzluk konusu. Bunun için müracaat etmediğim kurum kalmadı. 
    Zabıta emniyete emniyet zabıtaya atıyor. O diyor biz bir şey yapamıyoruz diğeri diyor biz bir şey yapamıyoruz. Hırsızlık, usulsüz ahlak dışı şeyler her türlü kötülük mahallemizde mevcut ama kimse bir şey yapamıyor. Ben mahallemdeki sorunları iletmek için müracaat ediyorum. Bana diyorlar ki sen yakala getir ben yakaladıktan sonra senin o hizmet kurumunda ne işin var?” dedi.  

ANKARA POLATLI HABER GÜLVEREN MAHALLESİ MUHTAR İLHAN ÜSTÜN BELEDİYE
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi