Polatlı’nın Kalbi Arda İçin Attı


Polatlı’nın Kalbi Arda İçin Attı

18 Mayıs Perşembe akşamı DMD Kas hastası Arda Duhan Şentürk için düzenlenen yardım gecesinde Polatlı’nın kalbi yardım için attı.

Polatlı’nın Kalbi Arda İçin Attı
Bu içerik 1849 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Polatlılı vatandaşlar sosyal sorumluluk konularında duyarlı olduğunu bir kez daha kalın bir şekilde çizidi. Duchenne Muscular Dystrophy (DMD)  hastalığı ile mücadele eden Arda Duhan Şentürk’ün tedavisinin ilk aşaması tamamlandı, ikinci aşamaya geçilebilmesi ve Arda’nın sağlığına kavuşabilmesi için yardım gecesi düzenlendi. ‘Umudun adı Arda olsun’ sloganı ile düzenlenen yardımlaşma ve dayanışma gecesinde Kas Hastası Arda Duhan Şentürk’ün tedavisi için gerekli olan para toplandı. Düzenlenen gece için satılan biletler sayesinde Arda Duhan Şentürk’ün bir yıllık tedavi masrafları karşılanmış oldu.  18 Mayıs Perşembe günü MK Şentepe Düğün Salonunda yapılan dayanışma gecesinde vatandaşlar hem doyasıya eğlenip hem de Arda’ya yardım elini uzattı. Arda için organize edilen yardımlaşma ve dayanışma gecesinde Polatlılı eski milli futbolcu Mehmet Soykök tarafından tedarik edilen orijinal formalar açık artırma ile satıldı ve forma paraları da ardanın tedavi bütçesine dahil edildi. Geceye destek amaçlı birçok Polatlı vatandaş tek vücut olurken Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Necati Yılmaz, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya da gecenin en büyük destekçileri oldu. Başkan Yıldızkaya’nın Arda’ya ne büyük sürprizlerinden biri de orijinal Türkiye formasını almak oldu. Birbirinden değerli sanatçıların sunduğu müzik ziyafetinden, çekilişler ile verilen hediyelere kadar gecede birçok etkinliğe imza atıldı.

ARDA’YA DESTEK İÇİN BUNDAN SONRAKİ SÜREÇTE DE VARIM
    Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya gecenin önemine dair yaptığı konuşmada Polatlı’nın duyarlılığından ötürü teşekkürlerini dile getirerek başladı konuşmasına ve : “ Burada toplanma amacımız ardanın sağlığı oldu ve bir kampanya başlatıldı ve umudun adı da Arda oldu. Bu kampanyayı yürüten ve 7’den 70’e bütün kalbinde aynı hissiyatı oluşturan komiteyi tebrik ediyorum. Arda’nın bir amcası olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra ki yolculuğunda da sonuna kadar yanına olmaya söz veriyorum. Bu yolculuğun iki önemli kahramanı var ardanın anne ve babası onlar evlatlarına büyük bir aşkla sarılarak, büyük bir mücadele ile umutlarını hiç yitirmeden bir mücadele yürüttüler. Ardaya seslenmek istiyorum. Sevgili arda seni seven senin için koşan senin bir tebessümün için çok şey yapacak olan bir heyet var.” dedi.

BUGÜN ÇOK ŞEYİN ADI ARDA
    Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Bölge Milletvekili Necati Yılmaz Polatlılı vatandaşlar tarafından yapılan destek gecesinin amacının ötesinde bir etkinliğe imza attığını dile getirerek : “  Umudun adı Arda dediniz. Aslına bakarsanız çok şeyin adı Arda birliğimizin adı Arda, bizi bir araya getiren Arda, insanlığımızı bize hatırlatan büyüten, Arda istersek nasıl baş biliriz bunu bize öğreten Arda. Ben bölge milletvekiliniz olarak sizlerle gurur duyuyorum. Sadece ardaya dair değil, bu hastalığa dair bir farkındalık yarattınız. Şimdi bunun üzerinde bizim de bir sorumluluğumuz var ortaya koyan talebi çözüm merciimiz olan parlamento da takip edeceğiz. Bana böyle bir görev düşüyor. Ortaya çıkan tablodan dolayı sizleri kutluyorum.” Diyerek Polatlılı vatandaşların duyarlılıklarından dolayı teşekkürlerini iletti 

ANKARA POLATLI HABER İLÇE ARDA DUHAN ŞENTÜRK YARDIM GECESİ DMD KAS HASTALIĞI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim