Uğur Koleji’nden Mezuniyet Coşkusu


Uğur Koleji’nden Mezuniyet Coşkusu

Özel Polatlı Uğur Anadolu ve Temel Lisesi, mezuniyet töreni cumartesi günü Abdullah Resort otelinde gerçekleştirdi.

Uğur Koleji’nden Mezuniyet Coşkusu
Bu içerik 1028 kez okundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan törende, okulda ve YGS sınavında derece yapan Ece İrem Çakır, Durmuş Hakan Temel ve Çağrı Aksoy isimli öğrencilere plaket verildi. Okul birincilerini plaketlerini; AKP İlçe Hukuk İşleri Başkanı Sinan Yılmaz, CHP İlçe Başkanı Selami Ovacık ve Uğur Anadolu ve Temel Lisesi Kurucusu Menzaim Kiraz’ın elinden aldı. Öğrenciler sonrasında mezuniyet kütüğüne isimlerini çaktılar.
 

HER ZAMAN, YENİLİĞE AÇIK VE LİDER BİR OKUL OLDUK
    Uğur Koleji kurucularından Menzaim Kiraz yaptığı konuşmada; “ 2016 - 2017 Eğitim ve öğretim yılı yoğun geçen bir temponun ardından bugün amacına ulaşmış bulunuyor. Uğur Anadolu Lisesi olarak özverili yöneticileri ile güçlü eğitim kadrosu ile Polatlı da eğitimin adına her zaman yeniliğe açık ve lider bir okul olmayı sürdürdük. Hiçbir zaman kaliteli eğitimden taviz vermedik. Bu disiplinli çalışmadan sonra her yıl olduğu gibi bu yılda hem Türkiye hem de Polatlı dereceleri çıkardık. Velilerimizin bugünkü duyguları herkesten çok daha farklı. 
    Dünyaya geldikleri andan itibaren üzerine titrediğiniz, emek verdiğiniz, özen gösterdiğiniz ve zorluklarla yetiştirdiğiniz evlatlarınız yaşam mücadelelerinde başarılı olacakları umut ederek uğurlamanın vakti geldi. İçinizde onların gelecekleri ile ilgili bir endişe duymayın bugüne kadar yaptıkları ile bizim her zaman takdirimizi kazandılar. 
    Hedefleri için zaman ve olanakları çok güzel bir şekilde planladılar. Onlarla gurur duyabilirsiniz. Bundan sonra da onların yaptıklarını hep birlikte onurla izleyeceğiz ve gurur duyacağız. Öğrencilerimiz için bugün farklı bir anlam taşıyor. 
    Yaşamınızın bir dönemini kapatıyor ve ondan aldığınız bir güç ile başka bir döneme başlıyorsunuz. Dürüst, ahlaklı kendine inanan güvenen gençler olarak kendiniz için ülkeniz için yapabileceğiniz çok şey olduğunu biliyorsunuz. Başarılarınız sizden sonra gelecek olana öğrenci kardeşlerinize örnek olacaktır. Biz sizlere güveniyoruz yolunuz açık olsun.” İfadelerini kullandı.

TÜRKİYE DERECELERİNİN YANI SIRA KİTLESEL BAŞARININ DA YERİ OLDUK
    Okul Müdürü Onur Kaya ise yaptığı konuşmada; “ Bir öğrencinin hayatındaki en önemli dönüm noktalarından birisidir lise mezuniyeti. Bilmelisiniz ki bu mezuniyetten sonra hiçbir öğrencinin hayatı yaşama biçimi eskisi gibi olmayacak yeni okullar yeni başarılara doğru eğilecek öğrencilerimiz. Bütün bu süreçlerin başlangıcını doğru yapmak iyi bir üniversite kapısını aralamak. Biz bunun için yola çıktık. 
    Öğrencilerimizle uğur okullarında üniversitelerin şifrelerini çözmeye çalıştık 2 milyondan fazla öğrencinin yarıştığı üniversite sınavında öğrencilerimize uğur okullarında sınav odaklı akademik bilgiyi üsteleyen her düzeydeki öğrenciye bir şeyler katmaya çalışan eğitim felsefimizle öğrencilerimize hayatları için önemli olan YGS ve LYS sınavlarına bu süreçte hazırlamaya çalıştık. 
    Polatlı da açıldığı günden bu yana birçok başarıya damgasına vuran kurumumuz Türkiye derecelerinin yanı sıra kitlesel başarının da yeri olmuştur. Bu süreçte Polatlı 1.2.3. ve 5.si ile ilk beşe dört öğrencimizin girmesini sağlayarak başarının adresi olduk. ”dedi. Programın sonunda 12. Sınıf öğrencileri tarafından, okul flaması 11. Sınıf öğrencilerine teslim edildi. Mezun olan öğrencilere, sınıf öğretmenleri tarafından diplomaları verilerek, öğrenciler hep beraber kep atarak mezuniyet programını sonlandırdı.

ANKARA POLATLI HABER UĞU KOLEJİ MEZUNİYET KUTLAMA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi