SAKARYA KORKUTTU YAĞMUR GÜLDÜRDÜ


SAKARYA KORKUTTU YAĞMUR GÜLDÜRDÜ

2008 yılından bu yana küresel iklim değişikliği başta olmak üzere aşırı sulama ve vahşi sulama yöntemlerinin artmasıyla birlikte artık kurumasına alıştığımız Sakarya Nehri, hafta başında yine kurudu.

SAKARYA KORKUTTU YAĞMUR GÜLDÜRDÜ
Bu içerik 2442 kez okundu.

Çiftçilerin büyük korku yaşadığı Sakarya Nehri’nin kurumasıyla birlikte ekolojik yaşamda büyük sıkıntıya girdi.
YAĞMUR SEVİNDİRDİ
    Sakarya Nehri’nin kurumasının ardından yağışların başlaması çiftçilerin yüzünü güldürdü. Yeterli yağış miktarına henüz ulaşılmamaşı olsada, kesintili bir biçimde ara ara sağanak şeklinde yağışlar toprağın suyu rahatlıkla emmesini sağlayacak bir kıvamda yağıyor.

KURAKLIK VE YAĞMURUN VAZGEÇİLMEZ AMA TUHAF İLİŞKİSİ
    Sakarya Nehri geçtiğimiz hafta sonundan itibaren tamaman kurudu ve zemini görünmeye başladı. Ancak kuraklıkla mücadele eden çiftçilerin imdadına yine rahmet yetişti. Yağışların aralıksız olarak iki gün boyunca Polatlı ve komşu bölgelerde sürmesi çiftçiyi bir nebzede olsun sevindirdi. 

SULU TARIM ÜRÜNLERİNİ BÜYÜK TEHLİKE BEKLİYOR
    2008 yılında ilk kez kuruyan ve Kuzey köylerini tamamen susuz bırakan Sakarya Nehri’nin kuraklığa yenik düşmesiyle birlikte sulu tarım ürünlerinin en çok ekildiği Yeniköseler başta olmak üzere tüm Sakarya Nehri’yle komşu olan köylerindeki ürünleri büyük tehlike bekliyor. Her yıl benzer manzaraların yaşandığı Sakarya Nehri’nin tamamen kurumasıyla birlikte Porsuk Çayı’nda da sular istenilen seviyede değil. Sondaj çalışmalarına başlayan çiftçiler ise umudunu kuraklık olması halinde yer altı sularına bağlamış durumda.

 

ANKARA POLATLI HABER SAKARYA NEHRİ KURUMA YAĞMUR GÜLDÜRDÜ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI