Gençlerin Bayramı Kutlandı


Gençlerin Bayramı Kutlandı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 98'inci yıldönümü kutlandı.

Gençlerin Bayramı Kutlandı
Bu içerik 1140 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

 Peyami Safha Anadolu Lisesinin ev sahipliğinde hazırlanan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkililikleri geçtiğimiz yıllarda yapılan etkinliklere nazaran daha sade ve sınırlı oldu.
 Şehirde, bayram nedeniyle ilk tören Cumhuriyet Meydanında Atatürk anıtının önünde gerçekleştirildi. Polatlı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür vekili Bülent Dönmez anıta çelenk koydu.  Kutlamalara daha sonra Yeni Kapalı Spor Salonunda devam etti. Programda, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür vekili Dönmez günün anlam ve önemi ilişkin konuşma yaptı. Öğrenciler şiirler okudu, halk oyunları gösterileri gerçekleştirildi. Minik jimnastik grubu gösterileri ile savunma spor kulüplerinin gösterisi büyük beğeniyle izlendi. Ülkemizi ve Polatlı’yı başarıyla temsil eden Abdullah Soytürk ve sporcuları kısa öz gösterileri ve uluslararası başarılarıyla gurur kaynağı oldu. Yeni kapalı spor salonunda ki kutlama programına İlçe Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, Topçu ve Füze Okulu Komutanı Tuğgeneral Hurşit Ağırcan, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya,  siyasi partilerin başkan ve üyeleri, Belediye Meclisi üyeleri, kamu kurumlarının ilgili daire amirleri ile gösteri yapan öğrencilerin aileleri katıldı.

ŞAHA KALKIŞMANIN MİLADIDIR 19 MAYIS
    Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür vekili Bülent Dönemz: “ O gün Samsun'un vatanperver insanlarım selamlayan Mustafa Kemal Atatürk'ün taşıdığı duygularla, sizleri selamlıyorum. Milletimizin tüm onur ve cesaretiyle Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışmanın miladıdır 19 Mayıs. Bugün, Mustafa Kemal'in Samsun'da tutuşturduğu kurtuluş meşalesinin, Anadolu'da elden ele, gönülden gönüle dolaşmasının 98.yıldönümü. 19 Mayıs, gençlik; gençlik gelecek demektir. Türk genci, Türk İstiklali ve Türk Cumhuriyeti'nin yılmaz bekçisi, bugün ve yarınların tek ve en büyük güvencesidir.” dedi.

GENÇLERE DEĞER VERENLER GELECEĞE HUZUR VE GÜVENLE BAKABİLİRLER
    Dönmez konuşmasının devamında gelecek neslin temsilcilerine seslenerek  “Sevgili Gençler "Sizler genç Cumhuriyetin genç evlatlları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz dinlenmeme emek üzere yürümeye karar verenler. 
    Asla ve asla yorulmazlar.” diyor, Mustafa Kemal 19 Mayıs ile birlikte Türk Milleti, kendi makus talihini tersine döndürmeyi başarmış, esaret altında var olunamayacağını ve kutsal vatan topraklarımızın asla işgal edilemeyeceğini tüm dünyaya haykırmıştır. 19 Mayıs, sadece Türk milli kurtuluş hareketinin başlangıcı değil, yeni Türk devletinin de çağdaş değerlerle milletler ailesi içerisinde yerini almasının adıdır. 
    Milli Mücadelenin başlangıcı olan bu anlamlı gün, Türk Gençliğine bayram olarak armağan edilmiştir. Gençlere değer veren, onları en iyi şekilde yetiştirerek, kişilikli ve özverili kuşaklar olarak yarınlara hazırlayan milletler, geleceğe huzur ve güvenle bakabilirler. Gençlerimize düşen en büyük görev ise, bu kutsal vatan topraklarını bağımsız ve prangasız bir şekilde gelecek nesillere teslim etmektir.” diye konuştu.

GENÇLER TÜRKİYE CUMHURİYETİ SİZLERE EMANETTİR
    Türkiye Cumhuriyeti devletinin kuruluşunda yaşanan zorlukların ve sıkıntıların bir kez daha altını çizen Müdür Dönmez: “ Sevgili gençler Binlerce şehit vererek, nice sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Vatanımız, bizlere emanet edilmiş paha biçilmez bir hazinedir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görevinin ve sorumluluğunuzdur. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetin Kurucusu Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Gençlerimizin bayramın, tebrik ediyor sizleri saygıyla selamlıyorum.” diyerek sözlerine son verdi. 

ANKARA POLATLI HABER 19 MAYIS COŞKUSU KUTLANDI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELERİ  POLATLI TARİHİ ALANLARINI GEZDİ
ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELERİ POLATLI TARİHİ ALANLARINI GEZDİ
Polatlı’nın Üretici Kadınları Bakan Fakıbaba İle Görüştü
Polatlı’nın Üretici Kadınları Bakan Fakıbaba İle Görüştü