CHP YİNE ALTERNATİF BİR KUTLAMAYA İMZA ATTI


CHP YİNE ALTERNATİF BİR KUTLAMAYA İMZA ATTI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Örgütü günün önemine dair yapılan kutlama programlarına katılmayıp kendileri çelenk sunmayı gelenek haline getirdiler.

CHP YİNE ALTERNATİF BİR KUTLAMAYA İMZA ATTI
Bu içerik 1280 kez okundu.


CHP ilçe örgütü 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı veya 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı gibi özel günlerde yapılan programların haricinde kendi örgütleri ile çelenk sunmaya devam ediyor. 
    Bu yılda geleneği bozmayan CHP İlçe Örgütü 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı törenlerine katılmayarak Cumhuriyet meydanında kutlamaları devam ettiği sırada Atatürk Anıtına Alternatif çelenk sundu. Alternatif çelenk sunma töreninde konuşma yapan CHP İlçe Örgütü Başkanı Selami Ovacık : “ Bu gün burada, Türk’ ün Anadolu’ da ki Kurtuluş mücadelesinin başladığı bağımsızlığa, çağdaşlaşma ve demokratikleşmeye giden yolun ilk adımı olan 19 Mayıs 1919 Gençlik ve Spor Bayramının 98. Yıl dönümünü kutlamak üzere toplanmış bulunmaktayız. 19 Mayıs 1919 Türk milletinin dirilişinin, ayağa kalkışının ve esarete, teslimiyete, mandaya, kulluğa isyan bayrağını açtığı ve Anadolu'da kurtuluş mücadelesini başlattığı, gündür… Kahraman Türk milletimizin tüm onur ve asaletiyle bedelini kanlarıyla ödediği, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışının başlangıcı 19 Mayıs 1919 tarihidir. “dedi.

KURTULUŞ MÜCADELEMİZİN BAŞARISIDIR
    Ovacık günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: “ Gazi Mustafa Kemal Atatürk Samsun’ a çıktığında; Temel ilke olarak milletinin ve kendisinin karakterini şöyle açıklıyordu. “Temel ilke, Türk ulusunun onurlu ve şerefli bir ulus olarak yaşamasıdır. Bu ancak tam bağımsız olarak sağlanabilir. Ne denli zengin ve kalkınmış olursa olsun, bağımsızlıktan yoksun bir ulus, uygar insanlık önünde uşaklıktan öte bir gözle görülmeye layık olamaz. Türk ulusunun onur ve yetenekleri yüksek ve büyüktür “Ya bağımsızlık ya ölüm” Bütün umutların tükenmeye başladığı bir dönemde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Türk Milleti için bağımlı yaşamaktansa ölmek daha iyidir’ diyerek Samsun’a çıkması, bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin de başlangıcı olmuştur. Bu tarih ile birlikte Türk Milleti, kendi makus talihini tersine döndürmeye başlayarak, esaret altında var olunamayacağını ve kutsal vatan topraklarımızın ilelebet işgal edilemeyeceğini tüm dünyaya haykırmıştır. Mustafa Kemal ve Türk milletinin var olma mücadelesi alelade bir savaş veya bir direniş değildir. Dünya tarihinde Emperyalizme karşı verilmiş ve kazanılmış tek mücadeledir. Bu nedenle Türk Kurtuluş Savaşı sonraki yıllarda; Hindistan’ da, Mısır’ da Afganistan’ da batının sömürgesi altında ezilmiş tüm mazlum milletlerde bir umut ışığı olmuştur.”

BU EMANETİ KORUMAK HEPİMİZİN GÖREVİDİR
    Gençlere emanet edilen Türkiye Cumhuriyetinin geleceğinin korunasında herkesin görev ve sorumluluğu olduğunu beyan eden Başkan Ovacık : “ Kurtuluş Savaşı bu destanın adı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki Türkiye Büyük Millet Meclisi de bu destanı yaşatan milletin kalbidir. 19 Mayıs 1919′da Samsun’dan yakılan özgürlük ateşi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla birlikte kısa sürede dalga dalga tüm yurda yayılmıştır. Bugünkü mevcudiyetimizi ve özgürlüğümüzü o günlere ve kendilerini feda eden kahraman şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Geleceğimizin umudu gençler, Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. 
    Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğunuzdur. Büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından siz gençlere armağan edilen bu bayram, tekrar sonu gelmeyen felaketlere, içinden çıkmak için büyük fedakârlıkların gerektiği zorluklara sürüklenmemek için milli birlik ve beraberlik duygularımızın güçlendiği tüm bayram günlerine ve Cumhuriyetimize yasaklanmaya çalışılsa bile inatla, azimle sahip çıkalım ve bize verilen emaneti koruyalım.” dedi.

YAKIN BİR GELECEKTE ÜLKE YÖNETİMİNDE SÖZ SAHİBİ OLACAKSINIZ
    Gençlerin gelecekte alacağı görev ve sorumlulukları kısa bir şekilde hatırlatan CHP İlçe Başkanı Ovacık : “ Yakın bir gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak ve Türkiye Cumhuriyeti’ni omuzlarınızda yükselteceksiniz. Ülkemizi, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş medeniyet seviyesine sizler taşıyacaksınız. 
    Unutmayalım ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Gençliğe Hitabesinde dediği gibi “Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir. Türk bağımsızlığını ve Cumhuriyetini sonsuza kadar korumak ve yaşatmaktır.  Bu görev için muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur”. Bağımsızlığa giden bu yolda, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor; siz gençlerimizin bayramını cani gönülden tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu. 

ANKARA POLATLI HABER CHP İLÇE ÇELNK KOYMA ALTERNATİF KUTLAMA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELERİ  POLATLI TARİHİ ALANLARINI GEZDİ
ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELERİ POLATLI TARİHİ ALANLARINI GEZDİ
Polatlı’nın Üretici Kadınları Bakan Fakıbaba İle Görüştü
Polatlı’nın Üretici Kadınları Bakan Fakıbaba İle Görüştü