19 Mayıs 1919’de Türk Milleti Yeniden Doğmuştur


19 Mayıs 1919’de Türk Milleti Yeniden Doğmuştur

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

19 Mayıs 1919’de Türk Milleti Yeniden Doğmuştur
Bu içerik 820 kez okundu.

Başkan Yıldızkaya 19 Mayıs gençlik ve spor bayramı mesajında milli mücadelenin tarih sayfalarındaki yerinin bir kez daha öneminden bahsederek : “ 98. yıldönümüne ulaştığımız 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı yurdumuzun her köşesinde gurur ve coşkuyla kutluyoruz. 19 Mayıs 1919 Türk Milletinin yeniden doğuşunun başlangıcı olarak bizler için çok büyük bir anlam ve öneme sahiptir. Ülkenin içinde bulunduğu durumun bir yazgı olmadığını düşünen ve “ Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararının kurtaracağına ” inanan Mustafa Kemal Atatürk, Samsun'dan başlayarak bütün ülkeye ve insanlarımıza yansıyan ve yayılan kutlu bir mücadeleyi başlatmıştır.” dedi.

GELECEĞİMİZ GENÇLERİMİZİN ELİNDEDİR
    Başkan Yıldızkaya mesajının devamında “Mustafa Kemal Paşa’nın Türklüğün kurtuluşu ve vatanın selameti için başlattığı hareket, milletimizin sönmek üzere olan umutlarını canlandırmış ve herkesin kurtuluş düşüncesi etrafında toplanıp kenetlenmesine varan sürece hız ve hayatiyet kazandırmıştır. 
    Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Atatürk, “Türk gençliğine terk edip bıraktığımız vicdanî emanet, yalnız ve daima galip olmaktır ve eminim daima galip olacaksınız” sözüyle gençliğe olan güvenini, “Bütün ümidim gençliktedir” sözüyle de beklentilerini dile getirmiştir. 
    Ülkemizin ve insanlarımızın layık oldukları mutlu, müreffeh ve güçlü bir ülkeye kavuşmamız da gençliğimizle olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, Büyük Atatürk’ün, mukaddes vatanımızın bölünmez bütünlüğü yolunda, kurtuluş mücadelesini başlattığı bu anlamlı günün yıldönümünde, bütün vatandaşlarımızın ve gençlerimizin bayramını kutluyor, gazilerimizi ve şehitlerimizi minnetle ve rahmetle anıyorum.” diye konuştu. 

ANKARA POLATLI HABER BELEDİYE BAŞKANI MÜRSEL YILDIZKAYA 19 MAYIS MESAJI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Selami Ovacık’tan 17 Ağustos Mesajı
Selami Ovacık’tan 17 Ağustos Mesajı