Polatlı Florbol Şampiyonası


Polatlı Florbol Şampiyonası

6. Türkiye Okullar Florbol Şampiyonası bu yıl Ankara-Polatlı’da büyük bir katılımla gerçekleşti. Polatlı Necmettin Erbakan Kapalı Spor Salonunda 13-14.05.2017 tarihlerinde gerçekleşen şampiyonada farklı şehirlerden gelen birçok florbol takımı kıyasıya müc

Polatlı Florbol Şampiyonası
Bu içerik 984 kez okundu.


İlklerin yaşandığı turnuvada bu yıl ilk kez Liseler Kategorisinde Kız ve Erkek Takımları ayrı ayrı mücadele ettiler. Cumartesi günü İlkokullar ve Ortaokullar Maçlarıyla başlayan turnuva, Toplamda 4 farklı şehirden 22 takım arasında gerçekleşti. Tüm gün devam eden florbol karşılaşmalarının sonunda ödüller sahiplerini buldu.
Turnuvaya yerel okullardan katılım oldukça yüksek oranda olurken, geçmiş yılların tecrübeli takımları da unvanlarını korumak için mücadele ettiler. Ankara, İstanbul, Bursa, Muğla ve Polatlı’dan gelen takımlar kendi kategorilerinde birinci olmak için kıyasıya mücadele ettiler. Polatlı Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin organize ettiği; Polatlı Belediyesi’nin, İlçe Spor müdürlüğü’nün, Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın büyük destek ve katkılarıyla gerçekleşen turnuvanın ödül töreninde Eski Milli Basketbolcu, Basketbol Federasyonu başkanı  Hidayet Türkoğlu da birinci olan okul takımına ödülünü takdim etti. Florbol Türkiye’den Cem Emre Tarman, Hank Vainio, İlknur Duran, Hasan Hüseyin Beter, Aykurt Sav, Jale Ünal, ve Abdullah Tulunay organizasyon sorumlusu ve hakemlik görevleriyle turnuvada yer aldılar.

BİR SOPA VE TOPTAN ÇOK DAHA FAZLASI, HERKES İÇİN FLORBOL
    2017 Türkiye Okullar Florbol Şampiyonası Sonuçları İlkokullar Şampiyonasında derece elde edenler sırası ile Polatlı Atatürk İlkokulu,  Özel Keystone (Kilittaşı) ilkokulu, Ali Kuşçu İlkokulu, Polatlı Cumhuriyet İlkokulu oldu. En İyi Kaleci Ödülü: Eren Taha Çalışkan (Ali Kuşçu İlkokulu. En Golcü Oyuncu Ödülü: Vitor Serpa Diaz (Özel Keystone ilkokulu. En İyi Oyuncu Ödülü (MVP): Kaan Öztürk (Özel Keystone ilkokulu)

ORTAOKULLARIN KIYASIYA MÜCADELESİ
    2017 Orta Okullar Şampiyonası Sonuçları sırası ile IGA Lions (International Gateway Academy) Orta Okulu, 15 Temmuz Demokrasi şehitleri Ortaokulu, Polatlı Zafer Ortaokulu, Özel Keystone Ortaokulu olurken En İyi Kaleci Ödülü: Parth Vohra (Özel Keystone Ortaokulu), En Golcü Oyuncu Ödülü: Joseph Bradley (Özel Keystone Ortaokulu), En İyi Oyuncu Ödülü (MVP): Abdulkadir Ardıç (Demokrasi Ortaokulu)

LİSE ÖĞRENCELERİNİN MÜTHİŞ PERFORMANSI
    2017 Liseler Şampiyonası (Kızlar) Sonuçlarında derece giren okullar Menteşe Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu, Polatlı Beştepe Kız Meslek Lisesi, Polatlı Anadolu İmam hatip Lisesi,Tuzlu Çayır Anadolu Lisesi oldu.  En İyi Kaleci Ödülü: Helin Örnek (Anadolu imam hatip Lisesi, En Golcü Oyuncu Ödülü: Elif Başak (Menteşe HEM Akşam Sanat Okulu), En İyi Oyuncu Ödülü (MVP): Melis Akmeşe (Menteşe HEM Akşam Sanat Okulu) 2017 Liseler Şampiyonası (Erkekler-Karma) Sonuçları: Polatlı Anadolu İmam Hatip Lisesi, Hacı Sevim Yıldız 1 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Duatepe Anadolu Lisesi, Özel Keystone Lisesi. En İyi Kaleci Ödülü: Amir Khayatain (Özel Keystone Lisesi), En Golcü Oyuncu Ödülü: Halil Çakır (Anadolu İmam hatip Lisesi), En İyi Oyuncu Ödülü (MVP): Mertcan Uslu (Hacı Sevim Yıldız 1 MT Anadolu Lisesi) olarak belirlendi. 

ANKARA POLATLI HABER FLORBOL ŞAMPİYONASI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AK Partili Demir ve Kurmayları Yolları Denetledi
AK Partili Demir ve Kurmayları Yolları Denetledi
Aşırı Sıcaklar Tarım Sigortası Kapsamında Olmalı
Aşırı Sıcaklar Tarım Sigortası Kapsamında Olmalı