Yıldızkaya’dan Ovacık’a Sert Sözler


Yıldızkaya’dan Ovacık’a Sert Sözler

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Selami Ovacık tarafından yapılan açıklamalara cevap verdi.

Yıldızkaya’dan Ovacık’a Sert Sözler
Bu içerik 3325 kez okundu.

 Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya Belediye çalışmaları ile ilgili ayrıca kamuoyu gündeminde yer alan bir takım gündem maddeleri ile ilgili açıklama yaptı.  2015-2016 yılının belediye için birçok alanda hizmet yılı olarak geçtiğini ve şehre birçok alanda ilki yaşattıklarını ifade eden Başkan Yıldızkaya açıklamalarında chp İlçe Başkanı Selami Ovacık tarafından yapılan açıklamalara da cevap verdi.  

BU İLÇEDE TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİMİN HAKKININ TEMİNATI MÜRSEL YILDIZKAYA’DIR
    Başkan Yıldızkaya CHP Selami Ovacık ‘ın Üç Pınar ile ilgili eleştirilerine cevaben : “ Bu ilçede tüyü bitmemiş yetimin hakkının teminatı Mürsel Yıldızkaya’dır bu güne kadar kanunların belirlediği sınırların dışına kimse çıkmamıştır. Buna asla izin vermem.  Son günler Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı hayatının hiçbir döneminde toplumun sevgisi, desteğini, taktirini alamamış ardından iki kişinin yürümediği bir zaat mesnetsizce cahilce, alçakça ve hatta çukurca atıp tutuyor. Hiçbir şekilde öngörüleri olmayanların önerileri olmayanların bütün belediye meclis üyelerimizi hedef alan cümlelerini şiddetle nefretle kınıyorum. 
    İsim vermeden duyumlarla dedikodularla insanları zan altında bırakmak çukur siyasetin en dibidir. Belediye meclis üyelerimiz, çalışanlarımız ve uygulamalarımızda yasal olmayan kanun dışı ahlak dışı bir tek bilgi ve belgeniz varsa acilen bunu adli makamlara veriniz. Eğer gitmiyorsanız suç işliyorsanız. Bunu verecek cesaretiniz yoksa getirin ben vereyim sizin adınıza. Bundan vaz geçin, bunu ret ederim. Atatürk’ün partisinin ilçe başkanı böyle davranamaz. Çamur at izi kalsın ama Allah’ın izni ile güneş balçıkla sıvanmaz.”

İSİM VERMEDEN KONUŞMAK ACZİYETİN GÖSTERGESİDİR
    Dedikodu ve kulaktan dolma biligler ile siyaset yapılmasının hoş bir tutum olamadığını beyan eden Bşkan Yıldızkaya: “ “ Bir takım iddialardan bahsediliyor, rantçılardan bahsediliyor. Bunların hepsini hemen açıklasınlar bende bileyim. İsim vermeden konuşmak acziyetin göstergesidir. 
    Elinde belgesi olan adam çıkar iddiasını savunur kamuoyu ile paylaşır. Varsa birilerinin yanlışı onların yüzü kızarır ya da hukuk devleti gereken cezayı da verir.  Yapılan açıklamaların yarısı zırvadan ibaret, cahilce hatta yarı cahilce. Emsal artışları yapılıyor diyor. Ama bilmiyor ki 63-60 sayılı yasa 5 binlik planlarda yani emsal artışlarının yapıldığı planlarda yetkiyi doğduran doğruya Büyükşehir belediyesine devretmiştir. Yani emsal artışlarından yegane yetki büyük şehir belediyelerinindir. İlçe belediyelerinin böyle bir plan yapmak böyle bir emsal belirlemek görevi değildir bunu yapamazlar.”

CUMHURİYET HALK PARTİSİ BU PLANIN İÇİNDE
    Üç Pınar ilgili açıklamalara değerlendirerek Başkan Yıldızkaya : “ Üç Pınar’da 2006 yılında bir plan yapıldı zaten vardı, bu plan niye iptal oldu. Doğru 2006 da bir plan yapılmış ama plan uygulanabilir değil. Dolayısıyla biz yeniden bir plan yapıyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi bu planın içinde. Binlik planı Ankara’da AKP, CHP ve MHP üyeleri oy birliği ile kabul ediyorlar. O gün Sayın ilçe başkanı oradaki belediye meclis üyesine arayıp sormuyor mu? Bu 5 binlik plana hiçbir itiraz olmamış.” şeklinde konuştu.

SEN PLANI NASIL ELDE ETTİN ÇALDIN MI?  
    Planlara vatandaşın itiraz edemediğini dile getiren Başkan Ovacık’a cevap veren Başkan Yıldızkaya konuyla ilgili “Plan askıya çıkmamış çekmedeymiş diyor çıkmamışta sen nasıl planı elde ettin çaldın mı böyle cahilce bir ifade olur mu? 90 yıllık belediye tarihinde nasıl oluyorsa bugünde öyle oluyor aşağı asılıyor vatandaş bakıyor eğer itirazı varsa gelip iletiyor, hakkını arıyor.  
    Son yıllarda bu bölgede o araziler nasıl el değişti kim nasıl aldı bunu kamuoyu ile paylaşsınlar bende bileyim insanları zan altında bırakmak doğru bir siyaset anlayışı olmasa gerek diye düşünüyorum.  Emsale itiraz etmeyenler bugün parselasyona itiraz ediyorlar vatandaş bunu takibi yapacak eğer kanunular çerçevesinde bir hata ise zaten biz bunu kabul etmekle sorunluyuz. “ dedi ve açıklamasına şu ifadeler ile devam etti : “ Yeni Mahalle’de Gülveren’de uygulanamayan planlar şehirde var olan arsaların rantını artırmıştır zaten. Çünkü talep var arsa yok.  Daire fiyatları artıyor.”

SAKARYA SİTESİ SAKİNLERİ BUNDAN SONRA SİZİN PLANINIZIN HAYATA GEÇMEMESİNİN TEK BİR MÜSEBBİBİ VARDIR CHP İLÇE BAŞKANIDIR
    Fatih Mahallesi’nde bulunan Sakarya Sitesi ile ilgili CHP İlçe Başkanı Ovacık tarafından yapılan açıklamaya istinaden cevap veren Başkan Yıldızkaya: “çok eski bir site binalarda dönüşüm ihtiyacı var. 
    Biz kedilerine bu işlin bizimle ilgisi olmadığını izah ettik. Bu işin bizimle bir ilgisi yok siz hazırlıklarını yaparsınız biz sizin adınıza ve bu öneriyi sunarız dedik. Burada ki vatandaşlar hak sahipleri kendileri bir plan üzerinde anlaşıyor. Bura da yatayda olan binalarını dikeye getirerek maliyet düşürerek bir kentsel dönüşüm tasarlıyorlar. Bizde bunu büyükşehir belediyesine gönderdik henüz kararlaştırılması bitmedi bunu eleştiriyor. Siz nasıl siyasetçisiniz orada insanlar var. Ben buradan söylüyorum ey Sakarya Sitesi sakinleri bundan sonra sizin planınızın hayata geçmemesinin tek bir müsebbibi vardır CHP İlçe Başkanıdır. “ dedi.
Belediyede yolsuzluk yapıldığı yönünde iddialara cevap veren Başkan Yıldızkaya: “  Mikrofonik arkadaşın bir diğer iddiası 11. 9. 2014 tarihinde Polatlı belediyesi bir firmaya yerime vekaleten zamanın belediye başkan yardımcısı Bahri Yazman İmzasıyla idaremiz adına plan çalışmaları için istenen belgeleri ilgili kurumlardan almaya yetki vermişiz bir firmaya. Bunu büyük bir yolsuzluk olarak yorumluyorlar. Tuhaf geldi. Biz 15.01. 2015 tarihinde ilgili firmaya verdiğimiz yetkiyi iptal etmişiz.  Bunun şüphe duyulacak nesi var.”

ankara polatlı haber belediye başkanı mürsel yıldızkaya chp ilçe selami ovacık sert açıklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Selami Ovacık’tan 17 Ağustos Mesajı
Selami Ovacık’tan 17 Ağustos Mesajı