Sanayi Eşrafına Yapılandırma Çağrısı


Sanayi Eşrafına Yapılandırma Çağrısı

6736 sayılı yapılandırma kanununun taksityerini yatırmayan esnaflara yönelik uyarı ve hatırlatma ziyaretlerine başlayan Polatlı Vergi dairesi Müdürü Gültekin Erdoğmuş ve beraberindeki heyet, sivil toplum kuruluşlarına yönelik ziyaretlerini sürdürüyor.

Sanayi Eşrafına Yapılandırma Çağrısı
Bu içerik 504 kez okundu.


    Son olarak Polatlı Sanayi Ziraat Aletleri Esnaf Odası Başkanı Osman Aydoğan ve Polatlı Marangozlar Mobilyacılar ve Keresteciler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Güngör’ü ziyaret eden Polatlı Vergi dairesi Müdürü Gültekin Erdoğmuş, sanayi esnaflarının temsilcisi olan oda başkanları Aydoğan ve Güngör’den destek isteyerek, esnaf vce sanatkarın bu son yapılandırma fırsatından mutlaka faydalanması gerektiğini ve taksitlerini yatırmadıkları takdirde yapılandırmadan faydalanamayacaklarının hatırlatılmasını istedi.

MÜDÜR ERDOĞMUŞ’UN ESNAF İÇİN ÇABA GÖSTERMESİ TAKDİRLE KARŞILANIYOR
    6736 Sayılı kanunun bazı alacakların Yapılandırılması Kanunu 1 ve 2. Taksit hatırlatması için Polatlı’da esnaf ve sanatkarın mağdur olmaması için var gücüyle çalışan ve özellikle esnaf temsilcisi oda başkanlarını ve yönetimlerini ziyaret eden Polatlı Vergi dairesi Müdürü Gültekin Erdoğmuş, bu konuda esnaf ve sanatkarın duyarlı davranması gerektiğini vurguladı.

AYDOĞAN: ESNAFIMIZ BU FIRSATI İYİ DEĞERLENDİRMELİ
    Polatlı Vergi dairesi Müdürü Gültekin Erdoğmuş’in yaptığı ziyarette değrelendirmelerde bulunan Polatlı Sanayi Ziraat Aletleri Esnaf Odası Başkanı Osman Aydoğan, bu yapılandırma konusunda daha öncede esnafları bilgilendirdiklerini ve taksitlerin yatırılmamasına yönelik oda oarak tüm üyelerine gerek mesaj yoluyla ve gerekse birebir hatırlatmalarda bulunduklarını ifade etti.
Aydoğan “Yapılandırma ile vatandaşlarımızın kamuya olan borç yükünün azaltılması, borçların taksitler halinde ödenebilmesi, vergi ihtilaflarının sonlandırılması,  devam eden vergi incelemeleri için Kanundan yararlanılabilmesi, geçmiş yıl beyanlarının artırılması yoluyla vergi incelemesine muhatap olunmaması, daha önce unutulmuş, eksik beyan edilmiş vergiler için pişmanlık beyanı yapılabilmesi, işletme kayıtlarının gerçek duruma uygun hale getirilmesi  amaçlanmıştır” diye konuştu.

GÜNGÖR: ESNAFIMIZI BU KONUDA DUYARLILIK GÖSTERMESİ İÇİN UYARIYORUZ
    Polatlı Marangozlar Mobilyacılar ve Keresteciler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Güngör, esnaf ve sanatkarın çok ciddi problem yaşadığı zaman diliminde hükümetin borçların yapılandırılması ve taksite bölünerek esnaf ve sanatkarın rahatça borcunu ödemesini sağlamaya yönelik bu adımın son derece önemli olduğunu ve esnafların mutlak suretle taksitlerini yatırarak yapılandırmayı iyi değerlendirmesi gerektiğine vurgu yaptı.
Güngör “6736 sayılı Kanuna 6770 sayılı Kanunla eklenen geçici 2'nci madde; 27/01/2017 tarihli ve 29961 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir." diyerek, 6770 Sayılı Kanunla Getirilen Haklar ile ilgili şunları aktardı: "Yapılandırılması ihlal olan borçlular, ödemeleri gereken taksit tutarlarını geç ödeme zammı ile birlikte 31.05.2017 tarihine kadar ödeyebilecektir. Böylece Kanundan yeniden yararlanma imkanına kavuşmuş olacaklardır. Ayrıca, kanun kapsamında peşin veya taksitli ödeme seçeneklerini tercih ederek yapılandırılan tutarları ödemeyen borçlular Mayıs 2017 ayı sonuna kadar ödemelerini peşin yaptıkları takdirde peşin ödeme indiriminden yararlanabileceklerdir. 6736 sayılı Kanun kapsamında 2017 yılının Ocak ayından itibaren ödenmesi gereken taksitlerin tamamının ödeme süreleri 4 er ay uzatılmıştır. Cari dönem ödeme şartını ihlal eden mükellefler, cari dönem yükümlülüklerini Mayıs 2017 sonuna kadar yerine getirerek ya da çok zor durum halini ortaya koyan tecil başvuruları ile Kanundan yararlanmaya devam edeceklerdir."

ANKARA POLATLI HABER ODALAR VERGİ DAİRESİ MÜDÜRÜ YAPILANDIRMA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Gıda Bakanı Fakıbaba'dan Et Fiyatlarına İlişkin Açıklama!
Gıda Bakanı Fakıbaba'dan Et Fiyatlarına İlişkin Açıklama!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!