Bu Kez Yarışan Veliler Oldu


Bu Kez Yarışan Veliler Oldu

Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu öğrenci velileri “Kalemden Dile Veliler Arası Şiir Okuma Yarışması” gerçekleştirildi.

Bu Kez Yarışan Veliler Oldu
Bu içerik 793 kez okundu.


Mehmet Akif Ersoy İlkokulu ve ortaokulu velileri 15 Temmuz demokrasi zaferi ve şehitleri ile ilgili şiir okuma yarışması düzenledi. 4 erkek 5 kadın velinin katıldığı şiir okuma yarışmasında alışılmışın dışında farklı bir ilke imza atıldı. 
    Polatlı’da bir ilke imza atılacak olan etkinlik 17 Mayıs Çarşamba günü saat 15.30 da 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri İlkokulunda yapıldı. Şiir yarışmasında derece elde edenlere birebirinden güzel hediyelerin olduğu yarışın neticesinde 1.Rabia Çelik, 2. Nursel Kılıç ve 3. De Mustafa Çelik oldu.
Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu, velilerle bir ilki gerçekleştirdi. Öğrenci velileri 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri İlkokulu konferans salonunda gerçekleştirilen yarışma ile yılsonunda bir farklılığa imza attılar. 
    Saat 15.30’da başlayan yarışmaya ilçe protokolünden Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer ve eşi Aysel Tunçer, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Özcan Demirel,  İlçe Emniyet Müdürü Fikri Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç ve eşi Esra Kılıç, İlçe Müftüsü Mehmet Muslu, Polatlı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Veli Keskin ve diğer davetliler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından açılış konuşmasını Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Müdürü Selahattin Ünsal yaptı.

TARİHLER YAZILIR, TARİHLER KONUŞULUR
    Ünsal konuşmasında “Tarihler yazılır, tarihler konuşulur. Bir de kalemler vardır, dile yüreklere dönüşür. Kimi zaman şiir, kimi zaman tiyatro, resim olur yüreklerde, gönüllerde yer edinir. Cumhuriyetimizin tüm kazanımlarına sahip çıkacak, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşları ile ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimizi minnetle anacağız.” dedi.

ANKARA POLATLI HABER VELİLER ŞİİR OKUMA YARIŞMASI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI