Farkında Mısınız?


Farkında Mısınız?

Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında Kaymakamlık ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonu ile Polatlı Huzurevi Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezinde bir etkinliğe imza atıldı.

Farkında Mısınız?
Bu içerik 504 kez okundu.

 Her yıl geleneksel olarak farklı kurumların ev sahipliğinde farkındalık yaratmak amacı ile bir takım organizasyonlar ile engelli vatandaşların da hayatın birer parçası olduklarına dikkat çekiliyor. Bu yılda farklı kurumlar tarafından organize edilen engelliler haftası programlarının sonuncusu Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim tarafından düzenlendi. Huzurevi Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi ev sahipliğinde düzenlenen farkındalık günüde öğrenciler tarafından hazırlanan performanslar beğeni ile izlendi. Gerçekleştirilen programa ilçe protokolün tamamı katılım gösterdi. Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer ve eşi Aysel Tunçer, Topçu ve Füze Okul Komutanı Tuğgeneral Hurşit Ağırcan, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Jandarma Komutanı Binbaşı Özcan Demirel, İlçe Emniyet Müdürü Fikri Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç ve diğer daire müdürleriyle birlikte davetliler katıldı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başladı. Öğrenciler programda teker teker gösterilerini sergilediler ve ezberledikleri şiirleri davetlilerle paylaştı. Programda bir konuşma yapan Kaymakam 
Mahmut Nedim Tunçer, tüm engelli bireylerin 10-16 Mayıs Engelliler Haftasını kutladı.10-16 
Mayıs Engelliler Haftası’na yönelik gerçekleşen programda yine eğitim merkezi öğrencilerinden oluşan folklor ekibi sergiledikleri yöresel oyunlar davetlilerden büyük alkış aldı. 

ANKARA POLATLI HABER İLÇE MİLLİ EĞİTİM FARKINDALIK ENGELLİLER HAFTASI KAYMAKAMLIK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
HABERİMİZ DSİ’Yİ HAREKET GEÇİRDİ SAKARYA  NEHRİ ÜZERİNDEKİ BENTLER YIKILIYOR
HABERİMİZ DSİ’Yİ HAREKET GEÇİRDİ SAKARYA NEHRİ ÜZERİNDEKİ BENTLER YIKILIYOR
Ticaret Odası’ndan Üyelerine BP ile İndirimli Akaryakıt Kolaylığı
Ticaret Odası’ndan Üyelerine BP ile İndirimli Akaryakıt Kolaylığı