Dostluk ve Barış Rallicileri Haymana’da Dostça Ağırlandı ve Sevgiyle Uğurlandı


Dostluk ve Barış Rallicileri Haymana’da Dostça Ağırlandı ve Sevgiyle Uğurlandı

Dünyanın önde gelen ve 12. gerçekleşen Allgau-Orient Doğu Batı Dostluk rallisi, 180 araç 400 kişiden oluşan ekibi ; 14 Mayısta 3. kez Haymana’ya geldiler.

Dostluk ve Barış Rallicileri Haymana’da Dostça Ağırlandı ve Sevgiyle Uğurlandı
Bu içerik 592 kez okundu.

 Geceyi  Başdeğırmen Piknık  alanında geçirdiler. 15 Mayıs Günü de törenle uğurlandılar. Haymana Kaplıcaları/Termal Geliştirme ve Tanıtım Projesi Kapsamında hem Haymana  hemde Kaplıca Suyu ve Tesisleri Almanya’nın Oberstaufen ve İstanbul Sultan Ahmet’te meydanında tanıtıldı.
    Haymana’da Kaplıcaya giren 12 ülkeye mensup ralliciler Haymana Termal suyunu sevdiklerini söylediler. Uğurlama töreninde bir konuşma yapan Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut” 3. kezdir ilçemizi ziyaret eden siz değerli rallicilere tekrar hoş geldiniz diyor sizi misafir etmekten büyük onur duyduğumu belirtmek istiyorum. Başbakanlık Tanıtma Fonu desteğiyle sürdürdüğümüz projenin ilk ayağı olarak Almanya’yı seçtik gerek rallinin Haymana’da gördüğü ilgi gerekse hem de dostluk ve barışı öne çıkaran bu organizasyonun bir parçası olmaktan duyduğumuz onur nedeni ile böyle bir karar aldık Oberstaufen şehrinde termal suyumuzu her yönüyle anlattık. Almanca/İngilizce tanıtım br0şürleri ile bu tanıtımı destekleyici çalışmalar yaptık. Başkan Turgut’tan sonra ralli komitesinin başkanı Wilfried Gehr yaptığı konuşmada 3 yıldır Haymana’ya gelmekten büyük keyif alıyoruz. Son derece yakınlık ve gösterdiğiniz misafirperverlik bizi ziyadesiyle mutlu kılmıştır. İlçe halkının dostane davranışları katılımcı rallici arkadaşlarımızı son derece bahtiyar etmiştir. Hele özellikle Termal suyunu Tanıtım Komitesi bizleri yalnız bırakmamış Almanya’da, İstanbul Sultan Ahmet meydanında bizi yalnız bırakmadılar. Haymana’da da bizden yakınlıklarını esirgemediler. Siz Sayın Belediye Başkan’ınızın şahsında herkese teşekkür ediyorum. Gelecek yıl buluşmak dileği ile hoşça kalın. Ralli İkinci Başkanı ve Türkiye sorumlusu Nadir Serin “12 ülkeden geçtiğimiz yıllarda 300 araçla katıldığımız Almanya-Ürdün güzergahının önemli duraklarından biri olan Haymana’da bulunmaktan ben ve rallici arkadaşlarım son derece mutluluk duymuşlardır. Bize gösterdiğiniz misafirperverlikten dolayı şahsım ve komitemiz adına teşekkürü bir borç biliyorum” dedi. Daha sonra araçlar Haymana Belediye Başkanı 
Özdemir Turgut ve komite yetkililerince  start verdiler.

 

ankara polatlı haber haymana rallici dostluk barış ağırlandılar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Selami Ovacık’tan 17 Ağustos Mesajı
Selami Ovacık’tan 17 Ağustos Mesajı