İlk 5 Ayda 247 Tüketici Heyete Başvurdu


İlk 5 Ayda 247 Tüketici Heyete Başvurdu

Tüketici ile satıcı arasında meydana gelen uyuşmazlıkları çözmek için kurulan tüketici hakem heyeti yıllar bazında yapılan çalışmaları değerlendirmek ve yapılması gerekenleri görüşmek üzere geçtiğimiz günlerde Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer başkanlığında bi

İlk 5 Ayda 247 Tüketici Heyete Başvurdu
Bu içerik 628 kez okundu.

 Polatlı Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer başkanlığında Polatlı Tüketici Hakem Heyeti Toplantısı Kaymakamlık Toplantı Salonunda yapıldı.
    Polatlı Kaymakamlığı toplantı salonundaki toplantının ardından açıklama yapan Kaymakam Tunçer, tüketiciler ile satıcı ve sağlayıcılar arasında çıkan uyuşmazlıkları çözümlemek amacıyla veya tüketici mahkemelerinde delil olarak ileri sürülebilecek kararları almak üzere hakem heyetini topladıklarını anlattı. 2015 yılında toplam 8 bin 400, 2016 yılında 2 bin 29 ve 2017 yılı 5 Mayıs tarihine kadar 247 adet tüketici hakem heyeti karar alındığı belirtti.
    Yapılan toplantıda 56 tüketicinin şikayetini ele alarak dosyaları incelediklerini belirten Kaymakam Tunçer, “ Toplantıda ele alınan şikayet dosyalarından 50 adedi tüketici talebi kabul edilirken, 6 tüketicinin talebi reddedildi. Sorunların ve çözüm yollarının görüşüldüğü toplantıda heyet tarafından hazırlanan çalışma planı ilgili kurum ve kişilerle paylaşılarak çözüm arandı”  dedi. Başvuru dosyaları üzerinde hassas şekilde durulduğunu dile getiren Kaymakam Tunçer, “ İlçemiz Tüketici Hakem Heyeti Başkanlığınca dosyalar geçmişe nazaran daha hızlı bir şekilde görüşülerek iyi sonuçlar alınıyor. Elde edilen başarı ilçemiz ve vatandaşlarımız için memnuniyet verici” diye konuştu.

ANKARA POLATLI HABER HAKEM HEYETİ KAYMAKAM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
HABERİMİZ DSİ’Yİ HAREKET GEÇİRDİ SAKARYA  NEHRİ ÜZERİNDEKİ BENTLER YIKILIYOR
HABERİMİZ DSİ’Yİ HAREKET GEÇİRDİ SAKARYA NEHRİ ÜZERİNDEKİ BENTLER YIKILIYOR
Ticaret Odası’ndan Üyelerine BP ile İndirimli Akaryakıt Kolaylığı
Ticaret Odası’ndan Üyelerine BP ile İndirimli Akaryakıt Kolaylığı