Polatlı Ülkü Ocakları Şehit Annelerini Unutmadı


Polatlı Ülkü Ocakları Şehit Annelerini Unutmadı

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz tarafından tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak başlatılan ‘’Şehitlerimizin Emaneti Annelerimiz’’ adlı proje Polatlı’da da uygulamaya konularak Polatlı Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı taraf

Polatlı Ülkü Ocakları Şehit Annelerini Unutmadı
Bu içerik 860 kez okundu.

Tüm Türkiye’de eş zamanlı şehit annelerine ziyaret gerçekleştiren Ülkü Ocakları’nın Polatlı’da temsilcisi olan Polatlı Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Hasan Karal ve yönetim kurulu üyeleri Anneler Günü münasebetiyle Polatlılı şehitlerin aziz hatırası annelere ziyaret gerçekleştirerek ellerini öpüp, anneler gününü kutladılar.

 KARAL,  CENNET ANALARIN AYAKLARI ALTINDADIR DİYEN PEYGAMBERİN ÜMMETİYİZ

Anneler günü sebebiyle Polatlı Ülkü Ocakları Başkanı Hasan Karal konuya ilişkin gerçekleştirdiği açıklamasında: ‘’ ‘Cennet Anaların Ayakları Altındadır’ diyen bir Peygamberin ümmeti olarak, annelik kavramı Türk Milleti için kutsaldır. Bizi, gelecek nesilleri yetiştiren, hayatımızı borçlu olduğumuz annelerimiz sadece bir gün değil her gün hatırlanmalı, her zaman hayırla ve şükranla yâd edilmelidir.’’ İfadelerine yer verdi.

KAHRAMANLARIN EMANETLERİ ANNELERİMİZİ UNUTMADIK

Şehit Annelerine yönelik gerçekleştirdikleri ziyaretlere ilişkin açıklamalarına devam eden Başkan Karal: ‘’Cefakarlığın ve vefakarlığın abidesi olan şehit annelerimiz her şeyden daha fazla hatırlanmalı, her zaman yanlarında olunmalıdır. Kahramanımızın Emaneti Annelerimizin bu özel günde unutulmadıklarını, şehitlerimizin kutsal emaneti annelerimizin ellerini öperek binlerce evlatları olduğunu belirtmek için bugün Polatlılı Şehit ailelerimizi ziyaret ettik. Acılarını bir nebze hafifletmek ve hayır dualarını almak üzere Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezimiz tarafından başlatılan bu anlamlı projeyi Polatlı’da uygulamaya koymak üzere şehitlerimizin emaneti annelerimize ziyaret gerçekleştirdik. Zaman zaman duygusal anlar yaşadığımız annelerimizin, yüzünde oluşturabildiğimiz bir nebze tebessüm bizim için çok değerli ve kıymetlidir. Eğitim yuvası olan Ülkü Ocaklarımız için şehitlerimiz kadar şehitlerimizin aziz hatırası olan aileleri de bizler için kutsaldır, değerlidir. Bu cennet vatanda hürce, özgürce yaşamamızın, evlerimizde rahat uyuyabilmemizin bedelini şehitlerimiz canlarıyla ödedi. Bizim de yegâne vazifemiz, şehitlerimizin emaneti olan ailelerine sahip çıkmaktır. Ülkü Ocakları, her zaman tüm imkânlarıyla şehit ailelerinin yanındadır. Üzerinde yaşadığımız Polatlı; Sakarya Meydan Muharebesinin geçtiği, on binlerce şehidimizin kanıyla sulanmış bir ata mirasıdır. Bu kutsal topraklarda Polatlı Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanlığı görevi yapmaktan her daim onur duydum. Polatlı Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak ata mirası bu topraklarımızı canlarıyla, kanlarıyla bize emanet eden aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, minnetle, şükranla yâd ediyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum. Bizlerin refahı için bu mukaddes toprakları, gözünü kırpmadan daima koruyan askerimize, polisimize tüm güvenlik güçlerimize daima minnettarız. Şehadete susamışçasına koşar adım giden, cennette avucunu açıp bekleyen peygamberimizin komşuları aziz şehitlerimizin emanetleri şehit annelerimiz başta olmak üzere, ayaklarının altına cennetin serildiği tüm annelerimizin mübarek ellerinden öpüyor, anneler gününü kutluyorum. ‘’ şeklinde konuştu. 

ANKARA POLATLI HABER ÜLKÜ OCAKALRI ŞEHİT ANNELERİ ZİYARETİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Gıda Bakanı Fakıbaba'dan Et Fiyatlarına İlişkin Açıklama!
Gıda Bakanı Fakıbaba'dan Et Fiyatlarına İlişkin Açıklama!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!