Çalışan Emeklilerin Tazminat Hakları Korunacak


Çalışan Emeklilerin Tazminat Hakları Korunacak

Çalışan emekliler için hükümet tarafından bir süredir yeni çalışmaların yapıldığı açıklanmıştı. Bunun ardından çalışmaya çalışmaya devam eden emeklilerin tazminat hakları korunmuş olacak.

Çalışan Emeklilerin Tazminat Hakları Korunacak
Bu içerik 355 kez okundu.

Çalışan emeklilerin daha önceki dönemlerde yaşamış oldukları mağduriyetleri ortadan kaldırabilmek için çeşitli düzenlemeler yapılmıştı. Bu düzenlemeler sonrasında çalışan emeklilerin tazminat haklarının korunması için bazı çalışmalar yapıldı. Daha önceki sistem düşünüldüğü zaman çalışan emeklilerin sonrasında tazminat alma haklarının bulunmadığı bilinirken yeni sistemde artık tazminat alabilecekleri belirtildi. Aynı işyerinde çalışmaya devam eden emeklilerin istifa edebilme imkanları da bulunacak. Emeklilerin haklarının korunabilmesi için yeni düzenlemelerin yapılması emeklilerin rahat bir nefes almalarını sağlayacak.

Türkiye'de 11.5 milyon civarında emekli olduğu düşünüldüğü zaman geçim sıkıntısı yaşayan emeklilerin büyük bir kısmının çalışma hayatına devam ettikleri öğrenildi. Emekli olan kişilerin büyük bir kısmı çalıştıkları iş yerinde iş hayatına devam ederken başka işlerde de çalıştıkları öğrenildi. Emeklilerin tekrar çalışma hayatı içerisine girmeleri için herhangi bir engelleri bulunmuyor. Daha önceki yıllarda ortaya çıkan engellerin kaldırılması için hükümet tarafından birçok çalışma yapıldı. Yeni yapılan düzenlemeler sonrasında emeklilerin tazminat konusunda da birçok hakka sahip olduğu öğrenildi.

Emekli olduktan sonra tazminat alıp alamayacağını merak eden kişiler için yeni bir açıklama yapıldı. Bu açıklamaya göre bir yıl çalışan emeklilerin kendi istekleri ve kusurları dışında işten ayrılmaları, iş sözleşmesinin fesh edilmesi halinde kıdem tazminatını sorunsuz bir şekilde alabilecekleri ifade edildi. Emeklilerin daha önceki dönemlerde yaşamış oldukları sıkıntıların yeni düzenlemeler sonrasında son birkaç yıl içerisinde tamamen ortadan kaldırıldığı ifade edildi.

ANKARA POLATLI HABER KIDEM TAZMİNATI ÇALIŞAN EMEKLİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELERİ  POLATLI TARİHİ ALANLARINI GEZDİ
ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELERİ POLATLI TARİHİ ALANLARINI GEZDİ
Polatlı’nın Üretici Kadınları Bakan Fakıbaba İle Görüştü
Polatlı’nın Üretici Kadınları Bakan Fakıbaba İle Görüştü