Kadın Meclisi Başkanından Beyaz Meleklere Kutlama


Kadın Meclisi Başkanından Beyaz Meleklere Kutlama

Polatlı Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Gülşah Bilge Hemşireler Haftasını kutladı.

Kadın Meclisi Başkanından Beyaz Meleklere Kutlama
Bu içerik 1079 kez okundu.

Başkan Bilge, Polatlı başta olmak üzere ülkemizin çeşitli yerlerinde görev yapan tüm hemşirelerimizin haftasını kutluyor, meslek hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.
12 Mayıs Hemşireler Haftası dolayısı ile yayımladığı kutlama mesajında Hemşirelik mesleğinin önemine dikkat çeken Polatlı Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Gülşah Bilge “12 Mayıs'ta hemşireliğin kurucusu Florance Nightingale doğduğu için, ona izafeten “Hemşirelik Haftası"nın başlangıç günü olmuştur.12-18 Mayıs tarihleri arasında başta hemşireliğin kurucusu Florance Nightingale (1820-1910)'in özverili, sevecen, gece ve gündüz hizmetleri saygıyla anlatılırken, hemşirelik mesleğinin de kutsallığını vurgulamak gerekir. Hemşirelik; insan sevgisiyle dolu, şefkatle, sabırla yapılan kutsal ve onurlu bir meslektir. Bu hafta değerlendirilirken, hemşirelik mesleğinin sorunları ortaya konur ve çözümler üretilir. Mesleğin önemine toplumun dikkati çekilir.
Sağlık, bireylerde, zorunlu, vazgeçilmez ve hayatın her döneminde aynı önemi koruyan temel ihtiyaçlardan biridir. Bu ihtiyaca cevap veren personel içinde en önemli meslek grubu ise hemşirelerdir. Hemşirelik, güç çalışma şartlarını gerektiren, özveri, sabır, hoşgörü kavramlarını içinde bulunduran zor bir meslektir. Hemşirelik, diğer mesleklerde olduğu gibi, toplumsal ihtiyaçlardan doğan, insan hayatıyla yakında ilgili bir meslektir. Hemşire, sağlığı yerinde olmayan, yardıma muhtaç insanlara hizmet vermektedir. Bu yönü düşünüldüğünde, hemşirelerin, hem eğitim açısından hem de psikolojik, sosyal ve ekonomik açıdan desteklenmesi gereken bir meslek grubu olduğu ortaya çıkmaktadır. Hemşirelik demek fedakârlık demek, özveri demektir. Hemşireler, sağlık ekibinin olmazsa olmaz ve en temel unsurlarıdır “Önce İnsan” diyerek halkla hizmeti şiar edinmiş, insanların sağlıkları için çok önemli ve kutsal bir görevi ifa eden, bu yüce mesleğin mensubu fedakâr, Hemşireler omuzlarındaki büyük ve kutsal sorumluluğun bilinci ile görevlerini eksiksiz yapma gayreti içerisindedir. Bu kutsal görevi yaparken bizlerde onlara yardımcı olmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşirelerimizin Hemşirelik Haftasını ve 12 Mayıs Hemşireler Gününü kutluyor, sağlık ve huzur dolu bir meslek hayatı diliyorum” 

ANKARA POLATLI HABER KENT KONSEYİ KADIN MECLİSİ HEMŞİRELER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELERİ  POLATLI TARİHİ ALANLARINI GEZDİ
ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELERİ POLATLI TARİHİ ALANLARINI GEZDİ
Polatlı’nın Üretici Kadınları Bakan Fakıbaba İle Görüştü
Polatlı’nın Üretici Kadınları Bakan Fakıbaba İle Görüştü