Polislerden Cuma Namazı Çıkışı Dilencilerle Mücadele Operasyonu


Polislerden Cuma Namazı Çıkışı Dilencilerle Mücadele Operasyonu

‘Açılan ele verilen her para bir sonraki eli açar’ sloganı ile yola çıkan İlçe Emniyet Müdürlüğü çocuk şube birimi ile Polatlı Belediyesi duyarlı toplum mutlu çocuklar için proje içerisine girdiler.

Polislerden Cuma Namazı Çıkışı  Dilencilerle Mücadele Operasyonu
Bu içerik 1234 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

 

Geliştirilen proje ile çocukların dilendirilmesinin önüne geçmek isteniliyor. Emniyet mensupları tarafından Cuma namazı çıkışı vatandaşın yoğun olduğu bir zaman belirlenerek hazırlanan bilgilendirme broşürleri dağıtıldı ve dilencilere karşı farkındalık oluşturulmak için vatandaşlara teker teker bilgi verildi.
İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Polatlı Belediyesi işbirliği ile çocukların dilendirilmesini önleme amacıyla vatandaşları uyarı ve bilgilendirme çalışmaları başlatıldı. Çocukların dilendirilmesini önleme amacıyla İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Polatlı Belediyesi işbirliği ile vatandaşları uyarı ve bilgilendirme amacıyla “Duyarlı Toplum Mutlu Çocuklar” çalışması başlatıldı. Bu çalışmalar kapsamında bilgilendirici afiş ve broşürler basıldı ve tüm ilçede dağıtımı yapılıyor. Dün ilçe merkezinde polisler tarafından Cuma namazı çıkışı bütün camiiler de vatandaşlara ilgili broşürler dağıtıldı.  İlgili broşürde sokaktaki bu çocukların avuçlarına para konmamasını, bu hareketin çocukları sokağa daha çok bağladığını ifadeleri yer alıyor.

ÇOCUKLARI SOKAĞA MAHKUM ETMEYİN
    İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Polatlı Belediyesinin ortak çalışmaları ile dilenci çocuklarla mücadele amaçlı bastırılan afişte : “  Bu yaşlar arasındaki çocukların aileleri tarafından ya da kendi rızalarıyla kayıt dışı (sosyal güvencesiz) olarak sokakta, gelişimlerini olumsuz etkileyen koşullarda yetişkinlere mal ve/veya hizmet satarak veya dilenerek kazanç sağlaması Sokak çocuk işçiliğidir.  
    Sokakta çalışan çocuk; (sokakta dilenen/dilendirilen ve çalışan/çalıştırılan) bulundukları ortam dolayısıyla aileleri ile irtibatları her an kopma noktasında ve en ağır sosyal dışlanmanın yanı sıra, gerek suç işleme, gerekse suç mağduru olma gibi her türlü risklerle karşı karşıyadır ve aynı zamanda korunmasızdır. Bunlara uygulanan Polisiye tedbirler ve ailelerin mağduriyetlerini azaltmaya yönelik yapılan çeşitli yardımlar bu çocukları sokaktan uzaklaştırmamaktadır. Sokakta çalışan çocuklar, avuçlarına para konulduğu ve kendileriyle alışveriş yapılarak nemalandıkları sürece sokağa bağlılıkları devam edecek, bunlara gelecekte kardeşleri ilave olacaktır/olmaktadır.” ifadeleri yer alıyor.

 

ankara polatlı haber polis dilenci mücadele operasyonu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AK Partili Demir ve Kurmayları Yolları Denetledi
AK Partili Demir ve Kurmayları Yolları Denetledi
Aşırı Sıcaklar Tarım Sigortası Kapsamında Olmalı
Aşırı Sıcaklar Tarım Sigortası Kapsamında Olmalı