ACININ ADIDIR SOMA


ACININ ADIDIR SOMA

Öz Büro İş Sendikası Ankara İl Sekreteri Yener Öztürk, Soma faciasının yıl dönümünde yazılı bir mesaj yayımladı.

ACININ ADIDIR SOMA
Bu içerik 1157 kez okundu.

Öztürk mesajında şunları söyledi; “ Hiçbir kömür bizi böyle yakmadı. Acının adıdır Soma. Öz Büro İş Sendikası olarak bir avuç kömür için bir ömür verenlerin ölümlerinin 3. Yılını rahmet ve saygıyla anıyoruz. Türkiye’nin en büyük iş kazası ve faciasıdır Soma. Soma'da 13 Mayıs'ta meydana gelen faicada, 301 madenci hayatını kaybetmişti. Olay sonrası ülkede 3 günlük yas ilan edilmişti. Hayatının baharında babalar, ağabeyler, kardeşler, amcalar, dayılar, hepsi bizim yüreğimizi dağlamıştı. Halbuki ne güzel insanlardı onlar. Hem vefalı hem saygılı hem de ailelerine bağlı vefalı cefakar insanlardı Soma Şehitlerimiz. Hepsinin öyle umutları vardı  ki halbuki. Kimisi nişanlı evlilik hayalleri kuruyordu. 
Kimisi yeni evliydi. Kimisinin eşi hamile evlat bekliyordu ne bilsin ki evladı yetim kalacak o kör kuyuya indiği kömür madenin cennete uzanan yol olduğunu. Avcunun içine bir babamız  “ Evladıma iyi bakın “ yazmış kimsenin beğenmediği simsiyah avuç içlerine. Karıcığım hoşça kal ışığım azalıyor . Evlatlarım bundan sonra sana emanet. Elleri yüzleri kapkara insanların o güne kadar bilmiyorduk ki yüreklerinin bu kadar temiz saf olduklarını. Nerden bilsinler tünelinin cennete çıkacağını. Hele kurtarma çalışmalarında babalarını bekleyen o yiğit yetim yavrularımız. Babalarının ten kokusudur kömür kokusu, sedyeler sıra sıra çıkarken hepimiz hatırlayalım anımsayalım o yavruları.
     Eline yerdeki kömürü alıp koklayan o çocuklarımız babam kokuyor diye hasret çekiyorlar. Bizim zorumuza gidiyor 5 yaşındaki çocuğun o hengamedeki kömürü koklayıp babamın kokusu demesi ve hala ömrünün belki sonuna kadar kömür kokusunu içine çekip baba hasretini gidermesi. Hiçbirimiz diyemedi o yetim kardeşimize ağlama çocuk babam kömür değil cennet kokuyor diye. Elleri yüzleri karaydı ama hepsinin bir umudu vardı tertemiz bembeyaz. 
Bizler Öz Büro İş Sendikası işçileri olarak emeğe sadakat şerefimizdir. 
    Ne verilen emeği unuturuz ne de Somayı. Bugün Polatlı Devlet Hastanesi işçileri olarak hepimiz simsiyahtık. Belki bir anma belki bir vefa örneğiydi. Onların yanında bu yaptığımız hiçti bile ancak gönlümüzden gelen buydu bizimde. Buradan sizlerin vesilesiyle tekrar 301 madencimize Cenabı Allahtan Rahmet kederli ailelerine başsağlığı diliyoruz. 432 Yetim kardeşlerimizin de Anneler gününü kutluyoruz. Onların o kocaman yüreklerini Polatlı Devlet Hastanesi işçileri olarak kucaklıyoruz.”

ANKARA POLATLI HABER SOMA ÖZ BÜRO SENDİKASI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Selami Ovacık’tan 17 Ağustos Mesajı
Selami Ovacık’tan 17 Ağustos Mesajı