BÜYÜKŞEHİR DARBE GİRİŞİMİNDEN EN ÇOK ETKİLENDİĞİ ANKARA’DA 15 TEMMUZ’DA ETKİNLİK DÜZENLEYECEK


BÜYÜKŞEHİR DARBE GİRİŞİMİNDEN EN ÇOK ETKİLENDİĞİ ANKARA’DA 15 TEMMUZ’DA ETKİNLİK DÜZENLEYECEK

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) hainlerinin darbe girişiminde bulunduğu 15 Temmuz 2016’da verilen demokrasi mücadelesinde hayatlarını kaybeden şehitlerin, girişimin 1. yılında çeşitli program ve etkinliklerle anılma

BÜYÜKŞEHİR DARBE GİRİŞİMİNDEN EN ÇOK ETKİLENDİĞİ  ANKARA’DA 15 TEMMUZ’DA ETKİNLİK DÜZENLEYECEK
Bu içerik 1450 kez okundu.

 Meclis Başkan vekili Nail Çimen Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıda, kent gündemine ilişkin maddeler görüşüldü.  Toplantıda, 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitlerini Anma Günü’nde; başta 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı’nda olmak üzere, Belediyenin uygun göreceği yerlerde anma törenlerinin yapılmasına ilişkin Başkanlık yazısı görüşülerek karara bağlandı. Meclis üyeleri Bekir Yıldız ve Mustafa Başer’in imzasıyla Meclis’e gelen yazıda, 15 Temmuz 2016 gecesi verilen demokrasi mücadelesinden bahsedilerek, “Tarihe geçen bu kahramanca mücadelede canlarını feda eden şehitlerimizi anmak ve bu manada milletimizin kahramanlık öyküsünün bilinmesi, anlatılması ve gelecek nesillere aktarılması gerekmektedir” denildi. 
Yazıda ayrıca, “…15 Temmuzla ilgili bilgilendirilmelerin yapılması, ses, video konferans düzenlemelerinin kurulması, düzenlenecek programlara anlamına uygun sanatçı ve gösteri gruplarının getirilmesi… Ayrıca törenlere katılacaklara ücretsiz kumanya ve 15 Temmuz günü saat 06.00’dan 16 Temmuz saat 08.00’a kadar ücretsiz ulaşımın sağlanması… Fener alayı düzenlenmesi ve her türlü organizasyonun yapılarak ihtiyaçların yapılması…” ifadelerine yer verildi. Başkanlık yazısının okunmasının ardından yazı oy birliği ile kabul edildi.  Meclise gelen bir diğer Başkanlık yazısın da ise Bosna Hersek Büyükelçiliği’nin talebi üzerine elçiliğin hizmetinde kullanılmak üzere Büyükşehir Belediyesi tarafından 1 adet binek araç verilmesi de oy birliği ile kararlaştırıldı. 

ANKARA POLATLI HABER BÜYÜKŞEHİR 15 TEMMUZ ANMA ETKİNLİK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim