Belediyeden Farkındalık Adımı


Belediyeden Farkındalık Adımı

Polatlı Belediyesi 10-16 Mayıs Engelliler Haftasına özel program düzenliyor.

Belediyeden Farkındalık Adımı
Bu içerik 561 kez okundu.

 

Polatlı Belediyesi Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezinin düzenlediği 10-16 Mayıs Engelliler Haftası Kutlama Programı, 10 Mayıs Çarşamba günü saat 13.00’de Tren Garı yanında bulunan Feshane alanında “Engelsiz Eller Mağazası”  açılışı ile başladı.  Program aynı gün saat 14.00’de Öğretmen Evi yanında Nazım Hikmet Sokağında “Sevgi İle Engelsiz Yarınlara Farkındalık Standı” açılışı ile devam etti. Stantta vatandaşlara farkındalık yaratmak için çeşitli hediyeler dağıtıldı ve günün anlam ve önemine ilişkin bilgilendirme yapıldı.
Polatlı Belediyesi tarafından Engelliler Haftasına yönelik düzenlenen program 13 Mayıs Cumartesi günü saat 15.00’da Üçpınar Mesire Alanında Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezi üyelerine yönelik düzenlenen özel etkinliklerle devam edecek. Polatlı Belediyesi tarafından düzenlenen 10-16 Mayıs Engelliler Haftası Kutlama Programı Başladı. Engelliler Haftası programı ilk olarak TCDD Gar bahçesi yanında bulunan feshane alanında engelliler tarafından hazırlanan el işi çalışmaların satışa sunulduğu Engelsiz Eller Mağazası açılışı ile başladı. Açılışa Polatlı Belediye Başkan Vekili İlhan Kırpık, Belediye Meclis Üyeleri, Polatlı Belediyesi Daire Amirleri, Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezi Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

SİZLERİ MUTLU ETMEK BİZLER İÇİN ÇOK KIYMETLİ
    Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı ile başlayan program, Polatlı Belediye Başkan Vekili İlhan Kırpık’ın konuşması ile devam etti. Polatlı Belediye Başkan Vekili İlhan Kırpık, Engelliler Haftası münasebetiyle gerçekleştirdiği konuşmada; “ Sizlerin karşılaştığı engelleri kaldırmak, küçük dokunuşlar ile sizleri mutlu etmek inanın bizler için çok kıymetli ve önemli. Polatlımız bu konuda büyük bir şansa sahip; Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezimiz şehrimizde büyük bir boşluğu dolduruyor. 
    Polatlı Belediyesi olarak Engelsiz bir Polatlı için el ele mücadele etmeye devam edeceğiz. Sizlerin el emeği, göz nuru ürünlerin sergilendiği Engelsiz Eller Mağamızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Başta Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezi Müdüremiz olmak üzere; merkez çalışanlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, size özel olan bu haftanızı en içten dileklerimle kutluyorum.” ifadelerine yer verdi. Konuşmaların ardından mağaza açılışına geçildi. Polatlı Belediye Başkan Vekili İlhan Kırpık ve beraberindeki heyetin kurdele kesiminin ardından açılan Engelsiz Eller Mağazasının ilk satışı da Başkan Kırpık’a oldu.

SEVGİ İLE ENGELSİZ YARINLARA FARKINDALIK STANDI AÇILDI
    Engelliler Haftası münasebetiyle TCDD Gar yanında engelsiz eller mağazası açılışının ardından, Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezi tarafından öğretmen evi yanında Nazım Hikmet sokağında da farkındalık standı açıldı. Açılışa Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın eşi Şaduman Yıldızkaya da katıldı. Stand açılışının ardından Şaduman Yıldızkaya ve beraberindeki bayanlar, Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezi üyeleri dikkatleri çekmek için Turan Caddesinde Balon ve ‘’Bugün Sağlıklısın Ama Yarın!” başlıklı bildiri dağıttılar. Zaman zaman duygusal anların yaşandığı Engelliler Haftası Kutlama Programı boyunca engelliler doyasıya eğlendi. Polatlılı vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği programın birinci günü açılışların tamamlanmasıyla sona erdi.
 

ANKARA POLATLI HABER ENGELLİLER HAFTASI FARKINDALIK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI