POLATLI BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ KIRPIK’TAN BERAT GECESİ MESAJI


POLATLI BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ KIRPIK’TAN BERAT GECESİ MESAJI

Polatlı Belediye Başkan Vekili İlhan Kırpık, Birat Kandili münasebetiyle birkutlama mesajı yayımladı.

POLATLI BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ KIRPIK’TAN BERAT GECESİ MESAJI
Bu içerik 466 kez okundu.


Kırpık mesajında; “Şaban ayının 14. gününü 15. gününe bağlayan ve dinimizce en mübarek gecelerden biri olarak sayılan Berat Kandili aynı zamanda günahlarımızdan arınmanın gecesidir. Berat; kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşma günüdür.Beratın yegane sahibi elbette yüce Rabbimizdir. Zira biz O'na bir adım yaklaşırsak O bize bin adım yaklaşır. Biz, bize yapılanlar karşısında kin ve intikam duygularıyla hareket etmez ve affedici olursak Allah da bizi affeder. Biz, darda kalanlara yardım edersek Allah da bizim darlıklarımızı ortadan kaldırır.Biz kendimiz için istediğimiz güzel şeyleri başkaları için de istersek Allah da bize tüm güzellikleri ihsan eder. Biz anaya babaya iyilik eder ve yakınlarımızı gözetirsek Allah da bizi hiçbir iyilikten mahrum etmez, her zaman yanımızda olur.
    Biz din, dil, mezhep, meşrep ayrımı yapmadan tüm mazlumların yanında olursak Allah da bizi zalimlerle imtihan etmez. Biz yanlış yaptıklarımızdan pişman olursak Allah bizi doğru yola sevk eder ve kendi beratımızı ellerimizle almış oluruz. İşte bu gece bütün bunları düşünerek beratımızı hak edip etmediğimizin muhasebesini yapacağımız bir gecedir.Berat Kandilini idrak edeceğimiz bu gecede;  Yüce Rabbimizden himmet, hikmet ve hidayetine muhtaç olduğumuzu ifade ediyor, Türk -  İslam âleminin beratına vesile olmasını diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, dostluğun, iyiliğin ve anlayışın hakim olması, İslam coğrafyasının esenliğe kavuşturulmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz eder, Berat Kandilinin, Polatlımıza,  İslam alemine hayırlara vesile olmasını temenni ederim.

ANKARA POLATLI HABER BELEDİYE BERAT KANDİLİ MESAJ İLHAN KIRPIK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI