BİK Yeni Nesil Gazetecilik İçin Adımları Atıyor


BİK Yeni Nesil Gazetecilik İçin Adımları Atıyor

Gazetelerin modern çağa teknolojik döneme ayak uydurması ve dijital gazeteciliğin başlaması için çalışmalara başladı.

BİK Yeni Nesil Gazetecilik İçin Adımları Atıyor
Bu içerik 623 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Basın ilan kurumu tarafından başlatılan yeni nesil gazetecilik eğitim ve istihdam programı kapsamında bu modern çağın yakalanabilmesi için kalifiyeli elemanlar yetiştirilmeye başladı. Gazetemiz bünyesinde çalışan muhabir Nazife Durmaz'da yeni nesil gazateciliğin esaslarını öğrenmek üzere kursa katılan 25 öğrenci arasında yer alıyor. 
    Yazılı medyanın çağa ayak uydurması için Basın İlan Kurumu bir takım adımlar atıyor. Bu adımlardan biri de Yeni nesil gazetecilik eğitim ve istihdam programı kapsamında gençlerin eğitilmesi ve gazetecilik esaslarının öğretilmesi amacıyla başlatılan kurs oldu. Basın İlan Kurumu ile Kosgeb ve İşkur arasında yapılan çalışmalar doğrultusunda gençlere yen nesil i gazetecilik hakkında kurs düzenleniyor. 
    Yerel basın organlarının düzenlene kurslar ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgi vermek için Basın İlan Kurumu tarafından toplantı düzenlendi. Toplantıda yerel gazete sahipleri ile kursiyerler bir araya geldi. 
    Yapılan bilgilendirme toplantısında yeni nesil gazetecilik çalışmaları kapsamında Türkiye genelin yapılan çalışılmalardan ve çalışmalar ile ulaşılmak istenen amaçlar doğrultusunda bilgi vermek üzere Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca kürsüye çıktı. Düzenlenen toplantıda açılış konuşmalarını yapmak üzere işkur aktif iş gücü hizmetleri daire başkanı Mehmet Aslan, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şay, KOSGEB Başkan Yardımcısı Süleyman İslamoğlu, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdülrezzak Altun kürsüye çıkan isimler oldu

ANKARA POLATLI HABER BASIN İLAN KURUMU GAZETECİLİK ADIM ATIYOR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELERİ  POLATLI TARİHİ ALANLARINI GEZDİ
ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELERİ POLATLI TARİHİ ALANLARINI GEZDİ
Polatlı’nın Üretici Kadınları Bakan Fakıbaba İle Görüştü
Polatlı’nın Üretici Kadınları Bakan Fakıbaba İle Görüştü