Sağlık Alanında Gelişmeleri Takip Eden Özel Polatlı Can Hastanesi


Sağlık Alanında Gelişmeleri Takip Eden Özel Polatlı Can Hastanesi

Özel Polatlı Can Hastanesi ilçede ilk kez önemli bir hastalığa müdahale ederek sağlık alanında önemli bir adım attı.

Sağlık Alanında Gelişmeleri Takip  Eden Özel Polatlı Can Hastanesi
Bu içerik 927 kez okundu.


Özel Polatlı Can Hastanesi Kadın Uzmanı Op. Dr. Günel Najafova Polatlı’da sağlık alnında bir ilke imza attı. Kadınların korkulu rüyası rahim kanserine operasyonla müdahale eden Op. Dr. Najafova serviks kanseri ( rahim ağzı kanseri)  hastalığının tedavisi için önemli bir adım attı.

SERVİKS ERKEN DÖNEMDE SAPTANDIĞI ZAMAN TEDAVİNİN MÜMKÜN OLDUĞU BİR HASTALIKTIR                                                                  
    Özel Polatlı Can Hastanesi Kadın Uzmanı Op. Dr. Günel Najafova konuyla ilgili yaptığı açıklamada her hastalıkta olduğu gibi serviks kanseri ( rahim ağzı kanseri)  hastalığında da acil müdahalenin önemine dikkat çekti ve : “ Jinekolojik Onkoloji alanında her geçen gün tıp teknolojisindeki yenilikler ile hızla gelişmekte ve buna paralel olarak teşhis ve tedavide daha başarılı sonuçlar alınabilmektedir.  Aynı şeyi serviks kanseri ( rahim ağzı kanseri)  tedavisinde de söyleyebiliriz. Serviks ( rahim ağzı) kanseri erken dönemde saptandığı zaman küratif (tamamen) tedavinin mümkün olduğu önemli bir hastalıktır. Ancak tarama programlarındaki yaygınlaşmaya karşın, serviks kanseri özellikle halen gelişmekte olan ülkelerde ve ülkemizde önemli bir sağlık sorunu olmaya devam etmektedir. Tanı konulma anındaki hastalığın yayılımı tedaviyi önemli bir şekilde etkilemektedir. Erken dönem kanserlerde tedavi uygulandığı zaman hastanın yaşam süresinde çoğu zaman hiçbir kısalma izlenmiyorken, ileri evrelerde yani yayılımın olduğu zaman saptanan hastalarda tedavi çoğu zaman kısalmış olan yaşam süresini bir miktar uzatmaktadır veya destekleyici olmaktadır. “ diye konuştu.       

POLATLI'DA İLK DEFA OLARAK SERVİKS KANSERİNE MÜDAHALE EDİLDİ
    Kadın Uzmanı Op. Dr. Günel Najafova operasyonun gerçekleşmesi için uygun ortamın önemine dikkat çekerek: “  Serviks kanserinde cerrahi tedavide deneyim çok önemlidir. Böyle ameliyatlardan biri de Özel Polatlı Can hastanesinde ilk kez uygulandı. 57 yaşında hastamızda öncesinde yapılan biyopsi sonucu ile serviks (rahim ağzı) kanseri tanısı konuldu. Hastanın gereken ön muayeneleri ve tetkikleri yapıldıktan sonra Op. Dr. Günel Najafova ve ekibi tarafından Polatlı'da ilk defa olarak serviks kanseri cerrahisi (radikal histerektomi,  bilateral salpingooferektomi + bilateral pelvik lenf nodu diseksiyonu) başarı ile uygulandı. Bu tür zor ameliyatların yapılmasında doktorun deneyimi ve hastanenin donanımlı olması oldukça önemlidir.  Bu başarılı ameliyatın yapılmasında hastanemizin güçlü teknik altyapısının payı büyüktür.” şeklinde konuştu. 

ANKARA POLATLI HABER CAN HASTANESİ SERVİKS AMELİYATI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Gıda Bakanı Fakıbaba'dan Et Fiyatlarına İlişkin Açıklama!
Gıda Bakanı Fakıbaba'dan Et Fiyatlarına İlişkin Açıklama!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!