Topçu Okulu Uzman Çavuşları Mezun Etti


Topçu Okulu Uzman Çavuşları Mezun Etti

46. dönem Topçu Uzman Çavuşlar mezun oldular diplomalarını aldılar. 27 uzman çavuş adayı aldıkları eğitim sürecinin sona ermesinin ardından görevlerine başlamak üzere yola çıktı.

Topçu Okulu Uzman Çavuşları Mezun Etti
Bu içerik 885 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!


27 uzman çavuş adayı mesleklerine ilk adımı atmadan önce diplomalarını aldılar.  Topçu ve füze okul komutanlığında düzenlene diploma töreni ile mezuniyet sevinci yaşayan uzman çavuşlar yeni görev yerlerinde Türk Silahlı Kuvvetlerinin temsil etme adına yola çıktılar. Uzman çavuşları için düzenlenen diploma töreninde konuşma yapan Topçu ve Füze Okul Komutanı Tuğgeneral Hurşit Ağırcan Türk Silahlı kuvvetlerinin saflarına yeni katılan askerlere başarı dileklerinin iletti. mezuniyet töreninde dönem birincisi Mikail Yeter Mezuniyet kütüğüne isim levhasını çaktı ve arkadaşları adına konuşma yaptı. 46. dönem uzman çavuşlarından ilk 3’te derece elde eden öğrencilere Tuğgeneral Hurşit Ağırcan tarafından diplomaları ve hediyeleri taktim edildi.

TUĞGENERAL AĞIRCAN YENİ UZMAN ÇAVUŞLARA BAŞARILAR DİLEDİ
    Misafirleri selamlamak ve günün anlamına dair konuşma yapmak üzere kürsüye çıkan Topçu ve Füze Okul Komutanı Tuğgeneral Ağırcan: “ Bu gün vatanımızın dört bir yanından gelerek öğrenim ve eğitimlerini başarı ile tamamlayan Türk Silahlı Kuvvetleri saflarına katılacak olan değerli silah arkadaşlarımızın mezuniyet törenine icra ediyoruz. Yoğun bir temel eğitim dönemini başarı ile tamamlayarak kutsal askerlik mesleğini çağdaş Türk Ordusu kadrosu içerisinde ifa etmeye hak kazanmış durumdasınız. Yüreği Atatürk sevgisi ile dolu vatanı ve milletine bağlı bir asker olarak uğurluyoruz. Türk askeri olmanın gurunu, onurunu ve sorumluluğunu taşıyacaksınız.” dedi.  

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ DÜNYANIN SAYILI ORDULARINDAN BİRİDİR
    Topçu ve Füze Okul Komutanı Tuğgeneral Hurşit Ağırcan Türk Silahlı kuvvetlerinin sahip olduğu güçten bahsederek : “ Mensubu olduğunuz Türk Silahlı kuvvetlerinin daima Türk milletinin hizmetinde ve onun ayrılmaz bir parçası olduğunu asla unutmayınız. Türk Silahlı Kuvvetleri Türk milletinden aldığı güçle önüne çıkan her türlü engeli aşacak imkân ve kabiliyete dünyanın sayılı ordularından birisidir.” şeklinde konuştu. 

ANKARA POLATLI HABER TOPÇU FÜZE OKULU ÇAVUŞLARI MEZUN ETTİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI