Aile ve Dini Rehberlik Bürosundan Kermes


Aile ve Dini Rehberlik Bürosundan Kermes

İlçe Müftülüğüne bağlı olarak Belediye Kültür Müdürlüğü binasında bir odada hizmet vermekte olan Aile Dini Rehberlik Bürosu faaliyetleri kapsamında kermes düzenliyor.

Aile ve Dini Rehberlik Bürosundan Kermes
Bu içerik 875 kez okundu.

 Faaliyet ve hizmetlerin daha iyi şartlarda gerçekleşmesi için Polatlı Kaymakamlığı onayı ve Belediyenin kermes alanını tahsisi ile 3 günlük bir kermes düzenleneceğini ifade eden İlçe Müftüsü Mehmet Muslu; “Kermes, Aile Dini Rehberlik Büromuzun tefrişatı, yazıcı, kartuş, kağıt, etiket baskı, afiş, el broşürleri, bilgilendirici kartların hazırlanması ziyaretler için kitap, hediyelik eşya, büroya gelenlere küçük ikramlar vb. birtakım masrafların karşılanması amacıyla tertip edilmiştir.” dedi.
    Muslu ADRB’nin amaçlarına değinerek şu ifadeleri kullandı; “Aile ve dini rehberlik hizmeti vermekte olan büro, halkın dini konularda özellikle aile konusunda bilgilendirmede bulunmak suretiyle birebir danışmanlık hizmeti vermektedir. Hafta içi saat 09.00 -17.00 arasında (0 312 623 10 98) randevu almak suretiyle eşiyle ilgili sıkıntılarını, küçük çocuklar ve ergen çocuklarıyla ilgili problemlerini karşılıklı müzakere etmekte, varsa yapılan yanlışları saptamak ve birlikte çözüm önerileri bulmaktadır. Kur'an kurslarımızdaki annelere yönelik aile konusunda bilgilendirici seminerler verilmektedir. Önemli günlerde kurum ve kuruluşlar, özellikle hastane, huzur evi, şehit ve gazi aile ziyaretleri planlamaktadır. Halkımıza yönelik 13 Eylül Kültür Merkezinde halka açık ücretsiz konferans ve seminerler düzenlemektedir. Diğer kurumların talebi olması halinde onlara da alanımızla ilgili destekler vermektedir. İmam Hatip Orta Okulunda ve talep edildiği takdirde tüm okullarda 6 haftalık bir program dahilinde velilere yönelik aile seminerleri verilmektedir. KYK öğrencilerine özel programlar, sabah namazı buluşmaları düzenlenmektedir. KYK öğrencilerine yönelik özel programlar, sabah namazı buluşmalarıyla cami cemaati ve gençleri bir araya getirmektedir. "Gençlerle Yaşlılar Buluşuyor" projesi kapsamında nesiller arası iletişim için adımlar atmaktadır. İlçemizde yaşayan mülteci kardeşlerimizi Ensar şuuruyla kucaklamakta ve bu konuda çalışmalar planlamaktadır. Aile ve insanlık adına uzanan bir elde biz olalım düsturuyla çalışmalar yapmaktadır.” Muslu açıklamasının son kısmında ise emeği geçen ve kermeste görev alacak olan tüm katılımcılara teşekkür ederek ilçe halkını kermes alanına davet etti. 

 

ANKARA POLATLI HABER MÜFTÜLÜK KERMES DAVET
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AK Partili Demir ve Kurmayları Yolları Denetledi
AK Partili Demir ve Kurmayları Yolları Denetledi
Aşırı Sıcaklar Tarım Sigortası Kapsamında Olmalı
Aşırı Sıcaklar Tarım Sigortası Kapsamında Olmalı