İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ BÜYÜYOR


İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ BÜYÜYOR

İstihdam seferberliği ile 1 milyon istihdam planı kurulurken 3 aylık süre içerisinde bir yıllık hedefin tamamlandığı açıklandı.

İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ BÜYÜYOR
Bu içerik 344 kez okundu.

Ekonomiyi olumsuz etkileyen durumların başında işsizlik verilerinin geldiği tespit edilmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ocak ayı itibari ile katıldığı bir toplantıda özel sektör ve kamu sektörüne seslenerek istihdam seferberliğinin başlatılması için çağrıda bulundu. İşsizliğin azaltılması ve ekonominin tekrar düzenlenmesi için işsizlik verilerinin tekrar düzenlenmesi gerektiği ifade edildi. Konu hakkında çalışmalar başlatıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan istihdam seferberliği hem kamu hem de özel sektörden olumlu karşılanmasının ardından yılsonuna kadar 1 milyon kişinin işe alınması kararlaştırılmıştı. Bunun ardından 3 aylık süreç içerisinde hedefler sürekli olarak kontrol edilmeye başlamıştı. Devlet tarafından işverenlerin tüm yükü omuzlanmaması için bazı desteklerin verilmesine karar verildi. Bu desteklerle birlikte vergi indirimleri yapılırken çalışanların bazı primleri devlet tarafından ödenmesine karar verildi. Bunun ardından çalışma hayatında destekler hızlı bir şekilde verilmeye başlandı. Yapılan istatistikler göz önünde bulundurulduğu zaman rekor kırıldığı öğrenildi.

Daha önceki dönemlerde yılsonuna kadar 1 milyon kişi hedeflenirken bunun ardından 3 aylık süre içerisinde yıllık hedefin tamamlandığı öğrenildi. Şimdilerde yapılan açıklamalar sonrasında yıllık istihdam hedefinin 2 milyon kişiye kadar çıkarılmasına karar verildi. Bu sayede hedeflerin tamamlanması sonrasında işsizlik verilerinin tek haneli sayılara kadar düşürüleceği öngörülüyor. 2016 yılında artan işsizlik verilerinin istihdam oranları ile aşağı çekilmesi planlanıyor. Yılsonuna kadar işsizlik verilerinin tamamen düşürülmesi planlanıyor.

 
ANKARA POLATLI HABER İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ BÜYÜYOR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Görev Başında Hayatını Kaybeden Askere Son Görev
Görev Başında Hayatını Kaybeden Askere Son Görev
ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELERİ  POLATLI TARİHİ ALANLARINI GEZDİ
ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELERİ POLATLI TARİHİ ALANLARINI GEZDİ