Domates Dışında Yasaklar Kalkıyor!


Domates Dışında Yasaklar Kalkıyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin'in Soçi'de gerçekleştirdiği görüşmede, Türkiye'ye uygulanan ticari kısıtlamaların kaldırılması konusunda mutabık kalındı.

Domates Dışında Yasaklar Kalkıyor!
Bu içerik 266 kez okundu.

Rusya Devlet Başkanı Putin, domatese uygulanan kısıtlamanın devam edeceğini açıkladı. 12 tarım ürünü, tekstil ve daha pek çok ürüne kısıtlama kalkarken neden domatesin ayrı tutulduğunu ise Putin ‘milliyetçi’ nedenlere bağladı. Putin, uçak krizinden sonra Rus üreticisinin Türkiye'den alınması yasaklanan domates için çok fazla yatırım yaptığını, büyük miktarlarda kredi alan Rus çiftçilerin korunması için bir süre daha yasağın devam edeceğini söyledi.

KISITLAMALAR KALKTI

Putin kısıtlamanın devam etme sebebini şu sözlerle açıkladı: “Tüm kısıtlamaların kaldırılması konusunda mutabakata vardık. Bugün bunu ilan edebiliriz. Kısıtlamalar ve yaptırımlar konusunu her yönden ele aldık. Bunlar ekonomiyi zedeler ve üreticiyi olumsuz etkiler. Domates yaptırımlara tabi olan tek ürün değil. Daha başka birçok konuyla ilgili yaptırımlar uygulanıyordu biz de bunların kaldırılacağı konusunda mütabakata vardık.”

DOMATESTE KISTLAMALAR DEVAM EDECEK

“Türk dostlarımızdan şunu anlamalarını rica ettik, malum trajik olaylardan sonra hayat durmadı gelişmeye devam etti. Örneğin domates üretimiyle ilgili bunu ifade edebiliriz. Bizim üreticilerimiz büyük miktarlarda kredi aldılar. Bir üretim süreci söz konusu burada dolayısıyla bununla ilgili kısıtlamalar devam edecek. Vizelerde de devam edecek. Bunun da bizim emniyet güçleri arasındaki koordinenin yoğun olmasına bağlıdır.”

 
 
 
ANKARA POLATLI HABER DOMATES
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim