Özel Tarih Turizmi İçin Yapılanları Yorumladı


Özel Tarih Turizmi İçin Yapılanları Yorumladı

Belediye meclisi mayıs ayı ilk toplantısında gündem dışı söz alarak meclis kürsüsüne çıkan Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Meclis Üyesi Mahir Özel ilçe gündemine ve ülke gündemine dair konular hakkında görüşlerini dile getirdi.

Özel Tarih Turizmi İçin Yapılanları Yorumladı
Bu içerik 604 kez okundu.

 MHP Belediye Meclis Üyesi Mahir Özel Belediye Meclisinin 2017 yılı Mayıs ayı toplantısında gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından söz alarak meclis kürsüsüne çıktı. Özel konuşmasında ilçe gündemine dair yapılan çalışmalardan söz ederek Polatlı Tarihi Alanları Tanıtım Merkezi’nin (POTA) yaptığı çalışmalar ile ilgili teşekkürlerini ileterek 3 Mayıs Türkçülük Gününü de meclis kürsüsünden kutladı.
ÖZEL’DEN POTA’YA TEŞEKKÜR
    Özel gündem dışı konuşmasına POTA’nın çalışmaları hakkında gündem de yer alan haberlerden bahsetti. MHP Belediye Meclis Üyesi Özel : “ Yaptıkları çok değerli hizmetlerle Polatlı’mızın yurt içi ve yurt dışı tanıtımında çok önemli hizmetler üreten Polatlı Tarihi Alanları Tanıttım Merkezi POTA’ nın çalışmalarının emeklerini yüce değere dönüştüren faaliyetlerini kutlamak istiyorum. Yapılan onca emek yoğun işlerde son bir ay içinde gerçekleşen, eğitim ve kültür komisyonundan ve değerli belediye meclisimizin övünülecek kararları içinde yer alan ve oy birliği ile geçen kararlarında olan iki özel haberi sizinle kamuoyuyla paylaşmaktan onur duyuyorum.  Bilindiği gibi eğitim ve kültür komisyonumuz “ Polatlı’mızın tarihi ve kültürel alanlarının, Sakarya savaş alanları, Gordion tarih alanları, Tümülüsler, antik kral yolları, tarihi sarnıç, hamam ve suyolları” gibi yerleri Polatlı’mız, çevre iller ve ilçelerinden gelecek ilk ve orta dereceli okullara bire bir gezerek ve yerinde görerek bilgilenmeleri konusun da ki oy birliği ile meclisimizce kabul edilen önergesi belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Polatlı ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol neticesinde; Polatlı'da görev yapan Tarih, Sosyal Bilgiler ve Coğrafya öğretmenlerine ve öğrencilere, Polatlı Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezi (POTA) tarafından Polatlı’nın tarihi alanları tanıtılacak. Proje neticesinde Polatlı'da tarih bilincinin oluşturulması ve tarihi alanların okullardan başlayarak tüm şehre tanıtımı yapılacaktır. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleştirilen protokol imza törenine ilçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, Polatlı Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdürü Veli Keskin ve Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezi Genel Koordinatörü Kadim Koç katılmıştır.” dedi.

SON KALE POLATLI BELGESELİ ÇEKİLİYOR
    Polatlı’nın tanıtımı için yapılacak çalışmalardan biri olan Son Kale Polatlı belgesi ile alakalı konuyu değerlendiren Özel : “ Yine Sakarya zaferi film ve belgesel senaryoları konusunda meclisimizce alınan kararların uygulamaya konulmasını (POTA) Genel Koordinatörü Kadim Koç'un Senaryo danışmanlığını yapacağı Son Kale Polatlı belgeseli Atılım Üniversitesinde tanıtımı yapıldıktan sonra Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ile Atılım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Yıldırım Üçtuğ arasında imzalanmıştır. Yönetmen Halil İbrahim Güneş ve ekibinin POTA ile yaz boyunca çalışmaları devam edecektir. Belgesel tamamlandığında Polatlı ve Ankara'da çeşitli etkinliklerle tarih meraklıları ile buluşacaktır.” şeklinde konuştu.

3 MAYIS TÜRKÇÜLER GÜNÜNÜ KUTLUYORUM
    Özel konuşmasının devamında Türk milletinin içinde bulunduğu sıkıntılı ve buhranlı günleri kast ederek:  “ Bir yanda FETÖ, diğer yanda PKK PYD/YPG ve IŞİD zehirli yılanlardır. 15 Temmuz sonrası Türk devleti doğaldır ki, savunma refleksine geçmiş, temizliğe koyulmuştur. FETÖ ile sürdürülen mücadelenin tatmin edici seviyelere ulaşamadığı son gelişmelerden anlaşılmaktadır. Karşımızdaki tablo dehşet vericidir Katil çetenin bulundukları her alandan tamamen sökülüp atılması milli beka meselesidir. Bu yapılırken adalete de dudak bükülmemelidir. Kim suçlu, suçsuz iyi ayırt edilmelidir. Henüz tabandan tavana çıkılamamıştır. İmtiyazlı isimlere dokunulmamıştır." bu günkü MHP grup toplantısın da bu veciz ifadeleri detaylandırarak milletvekillerine ve aziz Türk halkına açık ve net şekil de basiret diliyle anlatan Milliyetçi Hareketin bilge lideri Sayın Devlet Bahçeli’ye huzurlarınızda teşekkür ederek, 3 Mayıs Türkçüler gününü bayram sevinci ve coşkusu ile kutluyor, konuşmamı yüce Atatürk'ün o veciz ifadesi ile bitirmek istiyorum. ‘Ne mutlu türküm diyene!’” ifadelerine yer verdi. 

ANKARA POLATLI HABER MECLİS MAHİR ÖZEL
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Sakarya'dan Harun Karacan’a Ziyaret
Sakarya'dan Harun Karacan’a Ziyaret
AK Partili Demir ve Kurmayları Yolları Denetledi
AK Partili Demir ve Kurmayları Yolları Denetledi