BELEDİYE MECLİSİ 13 MADDEYİ İSTİŞARE ETTİ


BELEDİYE MECLİSİ 13 MADDEYİ İSTİŞARE ETTİ

Belediye meclisi Kent Konseyi tarafından düzenlenen pancar pekmezi yarışmasında derece elde eden tatlıların ikram edilmesi ile başladı. Meclis üyelerine ikram edilen tatlılar üyeler tarafından da beğenildi.

BELEDİYE MECLİSİ 13 MADDEYİ İSTİŞARE ETTİ
Bu içerik 955 kez okundu.

Belediye meclisi mayıs ayının ilk oturumu için önceki gün akşam bir araya geldi. Nisan ayı boyunca ilgili komisyonların gündem maddelerine dair çalışmaların görüşüldüğü mecliste 13 gündem maddesi yer aldı. İlgili komisyonlar tarafından hazırlanan raporları okumak üzere meclis kürsüsüne Plan ve Bütçe Komisyonundan AK Parti Belediye Meclis Üyesi İsmail Hakkı Akgök çıktı.
    Nisan ayında belediye meclis üyelerinin yapmış olduğu çalışmaların görüşüldüğü toplantıda 13 madde görüşülmek üzere meclis üyelerine sunuldu ancak 4 gündem maddesi dışındaki gündem maddelerinin çalışmaları devam ettiği için 5 Mayısta yapılacak ikinci meclis toplantısına ertelendi. Belediye meclisinin 2017 yılı mayıs ayı ilk toplantısında ilgili komisyonlar tarafından çalışılması gereken gündem maddeleri şu şekilde oldu : “  2016 yılı kesin hesabı, alan yönetimi servisi kurulması, itiraz.  Plan Ve Bütçe Komisyonuna Havale Olunan; Gülveren’e yeni bir mahalle konağının yapılması ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, 123 ada 1 parsel (gedikli) ile ilgili konunun müzakeresi. İmar Ve Bayındırlık Komisyonuna Havale Olunan; kırsal mahallelerin imar çalışmalarının bitirilmesi ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi. Eğitim Ve Kültür Komisyonuna Havale Olunan; Polatlı kültüründe kadınlarımızın yeri ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi. Çevre, Sağlık Ve Çeşitli İşler Komisyonuna Havale Olunan;  hayvanlardan geçen tüberkiloz hastalığına alınacak tedbirler, besihane yapma mesafelerinin belirlenmesi. Ulaşım Komisyonuna Havale Olunan; Esentepe Mahallesinde sinyalizasyon eksikliklerinin giderilmesi ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, Yeşil Kent ve Yeşil Vadi Sitelerinin bulunduğu bölgeye anons sistemi kurulması ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi. Madde Bağımlılığı Araştırma Ve Önleme Komisyonuna Havale Olunan; madde bağımlılığına karşı alınacak önlemler ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, madde bağımlıları ve aileleri için psikolojik destek verilmesi ile ilgili madde.”
Belediyenin mayıs ayı ilk toplantısına mazeretlerinden dolayı katılamayan meclis üyeleri AK Parti Belediye Meclis Üyeleri Kürşat Erturun ve Ali İhsan Yaşar oldu.

ANKARA POLATLI HABER MECLİS GÜNDEM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AK Partili Demir ve Kurmayları Yolları Denetledi
AK Partili Demir ve Kurmayları Yolları Denetledi
Aşırı Sıcaklar Tarım Sigortası Kapsamında Olmalı
Aşırı Sıcaklar Tarım Sigortası Kapsamında Olmalı