Bilgiç: Türk Milliyetçilerinin İman ve Azmi Karşısında Tutunamayacaklar


Bilgiç: Türk Milliyetçilerinin İman ve Azmi Karşısında Tutunamayacaklar

Milliyetçi Halk Partisi İlçe Başkanı Gürsel Bilgiç 3 Mayıs’ın Türk Milleti’nin yeniden dirilişinin ve uyanışının günü olduğunu belirterek, 3 Mayıs Türkçülük Günü’nü kutladı.

Bilgiç: Türk Milliyetçilerinin İman ve Azmi Karşısında Tutunamayacaklar
Bu içerik 558 kez okundu.

 Bilgiç; “3 Mayıs 1944 yılında zamanın devlet yöneticileri tarafından sadece Türkçü oldukları ve Türk Milletini uyandırmaya çalıştıkları için yıllarca hapse mahkum edilen büyük Türkçüler Alpaslan Türkeş ve o dönemdeki arkadaşları H. Nihal Atsız, Reha Oğuz Türkkan, Hüseyin Namık Orkun, Zeki Velidi Togan gibi 23 Türkçü aydının çeşitli işkencelere maruz bırakılması olayıdır. ”dedi.

VATANINDA, MİLLETİNE OLAN BAĞLILIĞI EN AÇIK ŞEKİLDE İFADE EDENLER, MAALESEF BEDELİNİ EN AĞIR ŞEKİLDE ÖDEDİ
    Türk milliyetçilerinin bu duruşu ile 3 Mayıs 1944 günü resmi devlet yetkilileri tarafından her türlü işkence ve zulümle yargılandıklarını ifade eden Bilgiç; “ Kendi vatanında, milletine olan bağlılığı en açık ve berrak şekilde ifade eden insanlar maalesef bu sevgisinin bedelini en ağır şekilde ödemişlerdir. 
    Dün Türkçüleri, Türk milliyetçilerini en ağır şekilde eleştirenler, şimdilerde ise onlara hak vermenin mecburiyetini yaşamaktadırlar. 3 Mayıs 1944, Türk milliyetçiliği hareketinin kendini aksiyon ve muhteva olarak ortaya koyduğu dönüm noktasıdır. Dönemin iktidar sürecini elinde tutanların gayr-ı milli unsurlara kendi eliyle hayat hakkı tanıması karşısında, Türk milletine kara sevdalı Türkçüler tarafından haykırışın en sert ve anlamlı günüdür. 
    3 Mayıs, Türk milliyetçilerine en acımasızlığı yaşatanların karşısında Çileler bizim rütbemizdir’ diyerek, her türlü olumsuzluk ve zorluk karşısında Türk milletine en derin sevginin tüm dünyaya ilan edildiği gündür. 3 Mayıs, Türk’ün değer yargılarını, bizi biz yapan değerleri savunanları hapislere, tabutluklara hapsederek, beyinlerinin körleştiğini ispat edenlerin Türk milliyetçileri tarafından tescillendiği gündür. 3 Mayıs, Atatürk’ün ölümünden sonra, onun Türk milliyetçiliği ölçüsünde geliştirdiği devlet politikasına dinamit koymak isteyenlerin, dinamitlerinin elinde patlatıldığı gündür. 
    3 Mayıs, Türk milliyetçiliği ülküsünü en sert haykıran H. Nihal Atsız’ın önderliğinde başlatılan kutlu savaşın zafer naralarıyla Türk’ün makûs talihinin değiştiği gündür. Bu açıdan maziyi hatırlayıp gelecekle ilgili umutlarımızı yeşerteceğiz. Her çile sonrası olgunlaşarak büyüyen Türk milliyetçiliği hareketi 3 Mayıs Türkçülük Bayramı’nın anlam ve öneminde yatan tüm gerçekleri yürek ve beyinlerimize kodlayarak sevdalarımızla, ülkülerimizle Türk milleti için var olacağız.”

TÜRK MİLLİYETÇİLERİNİN İMAN VE AZMİ KARŞISINDA TUTUNAMAYACAKLAR
    Bilgiç; “Globalleşen dünyanın birçok sinsi atmosferinde milleti millet yapan değerlerin kurban edilmesini tüm güçleri ile savunanlar, Türk milliyetçilerinin iman ve azmi karşısında tutunamayacaklardır. Türk milliyetçileri çıktıkları hiçbir yoldan geri dönmemişlerdir. 
    Ufkun genişliğinde verdikleri mücadelede şartların en ağır yönünü yaşasalar bile zafer her daim bizlerin olmuştur. Bu duygu ve düşüncelerle, Türklük bayrağını her türlü fırtınaya karşı dalgalandırmayı kendilerine hayat felsefesi edinmiş ülkü devleri, başta Başbuğumuz Alparslan Türkeş, H. Nihal Atsız, Orhan Saik Gökyay, Necdet Sançar, Fethi Tevetoğlu, Zeki Velidi Togan, Muzaffer Eriş, İsmet Tümtürk ve daha birçok Türk milliyetçisini rahmet ve minnetle anıyoruz. 3 Mayıs 1944 Türkçülük Bayramı’nın 73. yıl dönümünde Türk dünyasında akan kanın durması dileklerimle kutluyorum.” şeklinde konuştu. 

ANKARA POLATLI HABER MHP İLÇE GÜRSEL BİLGİÇ TÜRKÇÜLÜK GÜNÜ KUTLADI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AK Partili Demir ve Kurmayları Yolları Denetledi
AK Partili Demir ve Kurmayları Yolları Denetledi
Aşırı Sıcaklar Tarım Sigortası Kapsamında Olmalı
Aşırı Sıcaklar Tarım Sigortası Kapsamında Olmalı