Karayel, Polatlı'nın Adını Altın Makasta Duyuracak


Karayel, Polatlı'nın Adını Altın Makasta Duyuracak

Sezer Karayel Hairmaker’in sahibi Sezer Karayel Polatlı’nın adını ‘İstanbul Hair Fast Altın Makaslar Yarışıyor’ adlı yarışmada hayal gücüyle süslediği ve geliştirdiği saç modeliyle İstanbul’da duyuracak.

Karayel, Polatlı'nın Adını Altın Makasta Duyuracak
Bu içerik 2221 kez okundu.

Kuaförlük mesleğine başlama serüvenini anlatan Sezer Karayel, kendini geliştirmek için Türkiye’de ün getirmiş eğitmenlerden eğitim aldığını vurgulayarak; “Yaklaşık 11 yıldır bu mesleği yapıyorum. Bu meslek bende merak uyandırıyordu. Traş olmaya gittiğim zamanlar çok ilgimi çekiyordu. Ortaokulu bitirdiğimde bir ustanın yanında işe başladım. Daha sonra Polatlı Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı değerli ustam Mesut Bastı’nın yanında 5 sene çalıştım. Burada ki çalışmam benim mesleğimin meyvesini topladığım çalışmaydı. Askerden sonra ise hep hayalini kurduğum kendi iş yerimi açtım. Bu zaman zaafında bu mesleği Polatlı’da nasıl geliştirebilirim diyerekten Türkiye’ye mesleği ile ün salmış ustalardan biri olan Menderes Bayır’dan eğitim aldım.”

POLATLI’NIN İSMİNİ DUYURACAĞIZ
    Yarışmada jüri üyeliği yapacak olan kişinin kendisine sosyal medya yoluyla ulaşıp yarışmaya katıl demesi üzerine yarışmaya katılma kararı alan Karayel; “Polatlı’dan katılan tek yarışmacı benim. İnşallah kazanacağız. Yarışmadan güzel haberlerle döneceğiz. Polatlı’nın ismini İstanbul’da duyuracağız.” şeklinde konuştu.

BU SEFER TEZGAH YOK, AYNA YOK KESİNLİKLE SAHNE VAR
    Sezer Karayel, yarışmaya ilişkin şu bilgiyi verdi: “Bu yarışma İstanbul’da Hair Fast Altın Makaslar Yarışıyor adı altında düzenleniyor. Yaklaşık 70 tane kuaför katılıyor. Bayan Topuz, Bayan Renklendirme, Erkek Kesim olarak üç kategoriden oluşuyor. Ben erkek kesim bölümünde yarışacağım. Sahnede 40 kuaför bir arada olacağız. Normalde bir saç kesimi 30 veya 40 dakika sürüyor. Bizim yarışmada saç kesim süremiz 25 dakika. 25 dakikada saç tasarımını bitirmek zorundayız. 25 dakika da bizden beklenen, en güzelini, en muhteşemini kesmek. Yapacağımız modellerin ileride salonlarda kullanılması ve popüler olabilecek güncel bir saç modeli olması lazım. Yani bizim hayal gücümüze bırakılıyor modeller. Bu sefer tezgâh yok, ayna yok, sahne var. Katılımda ücretsiz. Orada büyük bir sahne, binlerce katılım olacak. Büyük bir organizasyon çünkü.” dedi.

KUAFÖR SEKTÖRÜNÜN GELİŞMESİ ÖNEMLİ
    Yarışmada yapacağı saç modeline ilişkin bilgi veren Karayel, bu modeli hayal gücüyle süslediğini ifade ederek şunları söyledi: “İnşallah birinci olacağımı. Modelimi de buradan götüreceğim. Hayal gücüne dayalı bir model olacak. Polatlı’da bu şekil modellerin gelişmesinde öncülük ettiğini belirten Karayel kuaförlük mesleğinin gelişmesinin olumlu olduğunu ifade ederek, “Bundan 2 sene öncesine kadar Polatlı’da bu modelleri yapan kuaför sayısı çok azdı. Ben aldığım eğitimler sonucunda gelip burada bu modeli yaygınlaştırdım. Diğer kuaförler internetten paylaştığım fotoğrafları görüp paylaşmaya başladılar. Bu güzel bir şey. Her şeyin gelişmesi ile birlikte kuaför sektörünün gelişmesi de önemli. Bayanlar kadar erkeklerde kişisel bakımına çok özen gösteriyor. Bu saç modelinin yanında gri saç rengini ilk defa erkek saçına uygulayan kuaförlerden biriyim. Kısa bir zamanda popüler olduk. Polatlı ilk defa bir yarışmaya kuaför gönderiyor. Bu da bizim ilkimiz olsun istedik” diye konuştu.

ANKARA POLATLI HABER KUAFÖR SEZER KARAYEL
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Görev Başında Hayatını Kaybeden Askere Son Görev
Görev Başında Hayatını Kaybeden Askere Son Görev
ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELERİ  POLATLI TARİHİ ALANLARINI GEZDİ
ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELERİ POLATLI TARİHİ ALANLARINI GEZDİ