Büyükşehir Polatlı’ya 2 Adet Konak Yapacak


Büyükşehir Polatlı’ya 2 Adet Konak Yapacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi sınırları içine alınan çevre ilçelerdeki mahalle statüsü kazanan köylere köy konuk evleri yapmaya başladı.

Büyükşehir Polatlı’ya 2 Adet Konak Yapacak
Bu içerik 2899 kez okundu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi İlçede de bir büyük bir küçük olmak üzere iki adet köy konağı yapacak. Konuyla ilgili açıklama yapan Ak Parti İlçe Başkanı Aysel Demir:  Büyükşehir Belediyesi ilçemizde 2 adet konak yapacak. Köy kültürünün yaşatılması için yapılan çalışmalar kapsamında Yüzükbaşı Mahallesine ve Karahamzalı mahallelerimizde olmak üzere iki adet köy konağı yapılacak.
    Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Fen İşleri Daire Başkanı Vedat Üçpınar, mahalle statüsü kazanan köylerde gerek yıllar önce köyden kente göç edenlerin gerekse gelecek nesillerin köy kültürünü, geleneğini ve köy hayatını unutmaması için köy konuk evlerinin yapıldığını belirterek  “Başkent’in çeşitli bölgelerindeki mahallelerimize yapımına başladığımız köy konuk evleri ile halkımızın hemşehri kültürünü yaşamasına ve yaşatılmasına katkı sağlamayı hedefliyoruz” dedi.
    Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından köy konuk evlerinin yapımının devam ettiğini bildiren Vedat Üçpınar, ilk aşamada 18 ilçede toplam 36 adet köy konuk evininin yapımına başladıklarını bildirerek, köy konuk evlerinin köy kültür ve geleneklerinin yaşatılmasına katkıda bulunacağını, vatandaşların memleketlerinden esintilerin olduğu ve eskilerin yad edildiği yerler olacağını belirtti. Vedat Üçpınar, “Köy konuk evlerinde vatandaşlar bir araya gelerek eski köy geleneklerini yaşatabilecekler, sosyal yardımlaşma ve dayanışma içinde toplantılarını, sevinç ve kederlerini paylaşabilecekler” dedi.
    Köy konuk evlerinden büyüklerin 300 metrekare, küçük olanların da 150 metrekare olmak üzere iki şekilde yapıldığını belirten Vedat Üçpınar,  konukevleri içinde her türlü ihtiyacın giderileceği bölümlerin de yer alacağını söyledi.

ANKARA POLATLI HABER BÜYÜKŞEHİR 2ADET KONAK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi