İlçenin Son Bir Aylık Trafik Bilançosu


İlçenin Son Bir Aylık Trafik Bilançosu

İlçe trafiğini son bir aylık panoraması İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Büro Amirliği’nin raporlarına göre çizildi.

İlçenin Son Bir Aylık Trafik Bilançosu
Bu içerik 878 kez okundu.


    İlçenin son bir aylık panoramasına baktığımızda ilçe trafiğinin kanayan yarası Eti Caddesi trafik probleminin halledilmesi için yetkililer cadde de araç park yasağını hayata geçirdi ancak Turan Caddesi,  Ankara Caddesi gibi caddelerde çift sıra trafik problemi devam ediyor.             Şubat ayından bu yana hayata geçen araç park yasağından sonra Eti Caddesinde dönem dönem hariç büyük bir yol kat edildi.
    İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Büro Amirliği nisan ayı raporlarına göre ilçede son bir ay içerisinde bin 180 araca işlem yapıldı, yine bu kapsamda işlem yapılan sürücü belge sayısı son bir ay içerisinde 240 olarak kayıtlardaki yerini aldı.  
    2017 yılı ilk 4 ayında ilçedeki tescilli araç sayısı 36 bin 888 olarak kayıtlardaki yerini alsa da şehir trafiğindeki toplam araç sayısının 60 binlerde olduğu tahmin ediliyor.

ARTI 240 KİŞİ DAHA SÜRÜCÜ BELGE SAHİBİ OLDU
    Trafik istatistik raporlarında göze çarpan bir önemli detay da her ay istikrarlı bir şekilde sürücü belgesi alan sürçü adaylarının sayılarının artması oluyor. 
    İlçede son bir ay da dahil olmak üzere toplam 48 bin 86kişinin sürücü belgesi mevcut iken nisan ayında artı 240 kişi daha sürücü belgesi sahibi oldu.

BİR AYDA TOPLAM 28 TRAFİK KAZASI MEYDANA GELDİ
    İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Büro Amirliği ocak ayı raporlarına göre ilçede son bir ayda 9 adet yaralamalı trafik kazası, 19 adet maddi hasarlı trafik kazası meydana gelirken bu kazalarda 17 kişi yaralandı.

BİR AYDA 148 BİN 514 LİRA CEZA YAZILDI
    Nisan ayında 2 bin 280 araç kontrol edilirken 730 araca 148 bin 514 TL ceza yazıldı. Nisan ayında kontrol edilen araçlardan 31 tanesi trafikten men edildi. 
    6 kişi alkolden işlem görürken 21 araç sürücüsü de sürücü belgesiz araç kullandığı için işlem gördü. 

ANKARA POLATLI HABER TRAFİK AYLIK BİLANÇO
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Gıda Bakanı Fakıbaba'dan Et Fiyatlarına İlişkin Açıklama!
Gıda Bakanı Fakıbaba'dan Et Fiyatlarına İlişkin Açıklama!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!