BÜYÜKŞEHİR ASANSÖR VE MERDİVENLERİ YENİLİYOR


BÜYÜKŞEHİR ASANSÖR VE MERDİVENLERİ YENİLİYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi, engellilerin ve yaşlıların hayatına büyük kolaylıklar getiren yürüyen merdivenlerin ve üstgeçit asansörlerinin hem sayısını artırıyor, hem de yıprananları yeniliyor.

BÜYÜKŞEHİR ASANSÖR VE MERDİVENLERİ YENİLİYOR
Bu içerik 260 kez okundu.

Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı, Akay Kavşağı’ndaki, 15 Temmuz’da FETÖ'cü hainlerin, tanklarıyla büyük zarar vererek kullanılamaz hale getirdiği yürüyen merdiven ile İvedik Metro İstasyonu’ndaki yürüyen merdiveni yeniledi, Sincan Silolar Kavşağı alt geçidinde de yeni yürüyen merdiven yaptı.

Hastaneler bölgesindeki alt ve üst geçitlerde zarar görmüş, yıpranmış asansörlerin yenilenme çalışmaları da devam ediyor. Büyükşehir ekipleri, bu kapsamda, Adnan Saygun Caddesi üzerinde, Hacettepe Hastanesi girişinde yer alan üstgeçit ile Talatpaşa Bulvarı İbni Sina Hastanesi önündeki üstgeçitte bulunan engelli ve yaşlı asansörlerini yeniden yapıyor. AŞTİ Mevlana Bulvarı (Konya Yolu) giriş kısmında, valizleriyle gelen yolculara kolaylık sağlamak amacıyla asansör yapımı devam ediyor. Aynı yerde daha önce de yürüyen merdiven yapılmıştı.  Büyükşehir yetkilileri, zaman zaman hırsızlar ve dilenciler tarafından büyük hasar verilen 184 asansör ve 47 yürüyen merdivenin de periyodik bakımlarının yapıldığını belirttiler.

ankara polatlı haber büyükşehir asansör merdiven yeniliyor bakım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Selami Ovacık’tan 17 Ağustos Mesajı
Selami Ovacık’tan 17 Ağustos Mesajı