Çin Zulmüne Karşı Yürüyen Turan, Başkan Yıldızkaya’yı Ziyaret Etti


Çin Zulmüne Karşı Yürüyen Turan, Başkan Yıldızkaya’yı Ziyaret Etti

3 Mayıs Türkçülük Turancılık Günü için 19 Nisan’da Antalya’dan yola çıkan Osman Turan, Başkent Ankara’da sonlandıracağı yolculuk öncesi Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’yı ziyaret etti.

Çin Zulmüne Karşı Yürüyen Turan,  Başkan Yıldızkaya’yı Ziyaret Etti
Bu içerik 436 kez okundu.


    Doğu Türkistan'daki Çin zulmünü protesto etmek ve farkındalık yaratmak için Antalya’dan Ankara’ya yürüyen Osman Turan, 3 Mayıs Türkçülük Turancılık Günü’nde yürüyüşünü sonlandıracak. 
    Doğu Türkistan'ın Kaşgar şehrinde doğan Osman Turan 3 Mayıs’ta sonlandıracağı yürüyüşün ardından Anıtkabir ile Başbuğ Alpaslan Türkeş’in mezarını ziyaret edecek ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşecek. Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya Doğu Türkistan'daki zulmün kısa sürede son bulmasını istediklerini, anlamlı bir yürüyüş gerçekleştiren Osman Turan’ı 3 Mayıs Türkçülük Günü öncesi Polatlı’da misafir edeceklerini söyledi.

TURAN, TÜM TÜRKLERİ ÇİN ZULMÜNÜ PROTESTO ETMEYE DAVET EDİYORUM
    Kaşgarlı Mahmud’un 37. Kuşaktan torunu olan Osman Turan konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Doğu Türkistan'daki Türk kardeşlerimiz Çinlilerin zulmüne uğruyor. 1 Nisan’da Çin hükumetinin çıkardığı yasa ile Türkçe ve Müslümanca yaşamak imkansız hale getirildi. İkiden fazla çocuk yapmamız yasak, çocuklarımızı idam ediyorlar. Yalnızca Türk bayrağı figüründen dolayı 3700 tutuklu bulunan kardeşimiz var. 
    Dışarıda okuyan Doğu Türkistanlıları ülkeye geri çağırarak hapsediyorlar, gelmeyenlerin ailelerini hapsediyorlar. Benim 27 yaşındaki erkek kardeşimde şuan hapiste tutuklu durumda, anne ve babamdan uzun süredir haber alamıyorum. 3 Mayıs Türkçülük Turancılık Gününde tüm dünya Türklerini bayraklarla Çin zulmünü protesto etmeye davet ediyorum. Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’ya beni Polatlı’da ağırladığı için ve Türkçülük davasına verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.  

ANKARA POLATLI HABER ÇİN ZULMÜ YÜRÜYÜŞ OSMAN TURAN
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Gıda Bakanı Fakıbaba'dan Et Fiyatlarına İlişkin Açıklama!
Gıda Bakanı Fakıbaba'dan Et Fiyatlarına İlişkin Açıklama!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!