Ticaret Borsası’ndan Polatlı Çiftçisine Plaket


Ticaret Borsası’ndan Polatlı Çiftçisine Plaket

Polatlı Ticaret Borsası tarafından 2. Polagri Tarım ve Hayvancılık fuarı etkinlikleri kapsamında düzenlenen Altınbaşsak Yarışmasında dereceye giren çiftçilere ödülleri verildi.

Ticaret Borsası’ndan Polatlı Çiftçisine Plaket
Bu içerik 2128 kez okundu.

  Polatlı Ticaret Borsasına 2016 yılı üretiminde buğday getiren üreticiler içerisinden yapılan değerlendirmeler sonunda kaliteli buğday yetiştiren ilk 3 üreticiye ödülleri takdim edildi. Ödül Törenine Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, Ticaret Borsası Başkanı Yahya Toplu, OSB Başkanı Erol Ünal, Ticaret Odası Başkanı Ulvi Sakarya, İlçe Tarım Müdürü Burhanettin Sütçü, Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu,  Ankara Pancar Kooperatifi Başkanı Muhittin Bıyıkoğlu’nun katılımları ile gerçekleştirildi.
Ödül töreninde konuşma yapan Polatlı Ticaret Borsası Başkanı Yahya Toplu; “ Polatlı da tarıma katma değer kayan elleri sayarsak bunun birincisi Polatlı Ticaret Borsası desem yeridir. 
    Çünkü Polatlı üreticisinin alın terini en iyi şekilde değerlendiren bir kurumdur. Tabii ki de borsadaki fiyatlarda üreticilerin kaliteli ürünler getirmesine teşvik ediyor.  Polatlı üreticisi Türkiye genelinde danelerde kaliteli ürünü yetiştiren üreticilerdir. Bu anlamda ben tüm üreticileri tebrik ediyorum. Bu ödülü hak eden üreticileri belirlemek hiç kolay olmadı. Polatlı’daki buğday bugün dünya genelinde 14, 15, 17 proteinleri hiç yokken burada yetiştirmeye başladı. Biz bu ödülleri vereceğimiz üreticimizi seçerken sadece protein yapısına bakmadık. Çok zorlandık. Dereceye giren üreticilerimizi de tebrik ediyorum. Ayrıca 2. Polagri Tarım fuarının ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyorum.” dedi.
Dereceye giren üreticiler ise şu şekilde; Birinci Türkkarsak Köyünden İbrahim Beğde, ikinci Küçükkonakgörmez Köyünden Burhan Demir, üçüncü Yeşilöz Köyünden Zülfikar Tunca olarak belirlendi. Üreticilere plaket ve hediyeleri takdim edildi.

ANKARA POLATLI HABER POLAGRİ TARIM FUARI TİCARET BORSASI ÇİFTÇİ PLAKET VERİLDİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELERİ  POLATLI TARİHİ ALANLARINI GEZDİ
ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELERİ POLATLI TARİHİ ALANLARINI GEZDİ
Polatlı’nın Üretici Kadınları Bakan Fakıbaba İle Görüştü
Polatlı’nın Üretici Kadınları Bakan Fakıbaba İle Görüştü