Demir, Kut’ül Amare Zaferi Unutulmayacak


Demir, Kut’ül Amare Zaferi Unutulmayacak

AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir Kut'ül Amare zaferi ile ilgili bir açıklama yayınladı.

Demir, Kut’ül Amare Zaferi Unutulmayacak
Bu içerik 700 kez okundu.


    Kut’ül Amare 1. Dünya Savaşı’nın en önemli zaferlerinden birisidir diyen demir açıklamasında şu ifadeleri kullandı; “Osmanlı Ordusu’nun Irak’ın kut bölgesinde ingilizlere karşı 29 Nisan 1916'da kazandığı büyük zaferin üzerinden 101 yıl geçti. 13 bin 300 İngiliz asker ile 13 İngiliz general ve 418 İngiliz subayın esir edildiği Kut'ül Amare'de 40 bini aşkın İngiliz asker de öldürülmüştü.
Kut’ül Amare, sadece bir muharebenin adı değildir, sıradan kazanılan bir zaferin adı da değildir. Sömürü ve işgale karşı tevhit ruhuyla ortaya koyulan bir savunmanın adıdır. 
    Kut’ül Amare, tıpkı Çanakkale gibi dili, etnik kimliği, memleketleri farklı olan binlerce kahramanın vatan ve istiklal uğruna cesurca mücadele ettikleri ve destan yazdıkları bir zaferin adıdır. Evet, Kut’ül Amare, istiklal uğruna aylarca süren bir mücadelenin neticesinde 29 Nisan 1916 tarihinde 13 binden fazla işgalci askerin esir alındığı kutlu bir zaferin adıdır.”

KÛTÜ'L-AMARE ZAFERİ, HER ZAMAN HATIRLAMAMIZ GEREKEN, UNUTULMAYACAK BİR DESTANDIR
    Demir; “ Biz, gerektiğinde tüm fertleriyle inancı, vatanı, bayrağı, devleti uğruna savaşabilen, bunu göze alan bir milletiz. 
    Bu millet, Malazgirt zaferinden Çanakkale destanına, tarihindeki gerçek kahramanlık hikâyelerini hiçbir zaman unutmamıştır, unutmayacaktır.
     Bugün, milletimizin, ecdadımızın yazmış olduğu bir başka eşsiz destanın, Kûtü'l-Amare zaferinin 101. yıl dönümünü idrak ediyoruz. Kûtü'l-Amare, milletimizin tüm imkânsızlıklara rağmen vatanına nasıl sahip çıktığını gösteren en önemli ve en açık örneklerden biridir. 
    Yıllardır milletimizin hafızasından silinmeye çalışılan Kûtü'l-Amare zaferi, her zaman hatırlamamız gereken, unutulmayacak bir destandır. Bu zaferin kazanılmasında emeği geçen Süleyman Askeri, Ali İhsan Sabis Paşa, Nurettin Paşa ve Halil Paşa'yı rahmetle anıyoruz. Kûtü'l-Amare zaferinin mimarı olan şehit ve gazilerimizi minnetle yâd ediyor, kendilerine Allah'tan rahmet diliyorum.” ifadelerini kullandı.

ANKARA POLATLI HABER AKPARTİ İLÇE AYSEL DEMİR KUT'ÜL AMARE ZAFERİ UNUTULMAYACAK AÇIKLAMA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AK Partili Demir ve Kurmayları Yolları Denetledi
AK Partili Demir ve Kurmayları Yolları Denetledi
Aşırı Sıcaklar Tarım Sigortası Kapsamında Olmalı
Aşırı Sıcaklar Tarım Sigortası Kapsamında Olmalı