Haymana Belediyesi, Daha Yeşil Bir Haymana İçin Kolları Sıvadı


Haymana Belediyesi, Daha Yeşil Bir Haymana İçin Kolları Sıvadı

Haymana Belediyesi daha yeşil bir Haymana için Orman ve Köy İşleri Bakanlığının tahsis ettiği fidanları dikti.

Haymana Belediyesi, Daha Yeşil  Bir Haymana İçin Kolları Sıvadı
Bu içerik 647 kez okundu.

 Fidan dikme törenine Haymana Kaymakamı Hüseyin Göktürk, Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Yurtdaş, Haymana Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Öztaş, Bekir Güçbey, Birim Müdürleri, Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Haymana İlçe Başkanı Rüstem Kandemir, muhtarlar, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

ÜGELECEKTE DAHA YEŞİL BİR HAYMANA İÇİN BU FİDANLARA SAHİP ÇIKIN,
    Törende konuşma yapan Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, 2000 iğde ağacının dikilip, 5000 çam ağacının da dağıtıldığı ifade ederek; “Bugün burada fidanlarımızı dikmek için bir araya geldik. Tabii bir fidan dikmek kadar o fidanı yaşatmak da önemli. Hatta zor olan o. Burada hepimize ama özellikle gençlerimize çok iş düşüyor. Bugün diktiğimiz bu fidanların koca bir ağaç olduğunu belki çoğumuz göremeyeceğiz ama gençler sizler göreceksiniz o yüzden gelecekte daha yeşil bir Haymana için bu fidanlara sahip çıkın, çevremizi lütfen koruyun. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
Haymana Kaymakamı Hüseyin Göktürk ise; “ Ağaç sevgisi, toprak sevgisi, doğa sevgisi çok önemli herkese bu güzel düşünceyi aşılamamız gerek. Haymana’daki az ağaç görünümünü çoğaltmamız gerek. Herkesin bir fidanı olmalı.” dedi.
Haymana Kaymakamı Hüseyin Göktürk, Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut ve AK Parti Haymana İlçe Başkanı Rüstem Kandemir ilk fidanları diktikten sonra vatandaşlar ve öğrenciler isimlerinin yazılı olduğu fidanları dikti. Ağaç dikiminin ardından Haymana Belediyesi tarafından öğrencilere ve vatandaşlara meyve suyu ve kek dağıtıldı.

 

ANKARA POLATLI HAYMANA HABER BELEDİYE FİDAN DİKME
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELERİ  POLATLI TARİHİ ALANLARINI GEZDİ
ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELERİ POLATLI TARİHİ ALANLARINI GEZDİ
Polatlı’nın Üretici Kadınları Bakan Fakıbaba İle Görüştü
Polatlı’nın Üretici Kadınları Bakan Fakıbaba İle Görüştü