2017 TEOG Mazeret Sınavları Mayıs’ta


2017 TEOG Mazeret Sınavları Mayıs’ta

TEOG ikinci dönem sınavları 26 - 27 Nisan tarihlerinde tamamlandı. Sınavın soru ve cevapları resmi sitede erişime açıldı.

2017 TEOG Mazeret Sınavları Mayıs’ta
Bu içerik 279 kez okundu.

 

Aylardır süren heyecanlı bekleyişin ardından Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı tamamlandı. Yüzbinlerce öğrencinin ter döktüğü sınavda birinci oturumda Türkçe, Matematik ve Dün Kültürü sınavları gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen ikinci oturumda ise Fen Bilimleri ve İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük sınavları yapıldı. Sınavların bitmesinin ardından 2017 TEOG soru ve cevapları erişime açıldı.

2017 TEOG'DA PUAN HESAPLAMA

Ağırlıklandırılmış Ortak Sınav Puanı Hesaplaması ortak sınavlar kapsamında, sınavı gerçekleştirilen derslerden alınan puanlar kendi ağırlık katsayıları ile çarpılacaktır. Çarpımların toplamından elde edilen değerin derslerin ağırlık katsayılarının toplamına bölünmesi suretiyle ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı hesaplanacaktır. Puanlama 700 tam puan üzerinden yapılacaktır.

Yerleştirmeye esas puanın hesaplanması öğrencilerin 6, 7 ve 8'inci sınıf yılsonu başarı puanları ile 8'inci sınıf ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı toplanacaktır. Elde edilen toplam ikiye bölünerek yerleştirmeye esas puan elde edilecektir. Puanlama 500 tam puan üzerinden yapılacaktır.

MAZERET SINAVLARI NE ZAMAN?

Ortak sınav/sınavlara girmeyen öğrencilerden mazeretleri 20-21 mayıs 2017 tarihlerinde yapılacaktır. Mazeret sınavına katılması uygun görülen öğrencilerin bilgileri sınavlar tamamlandıktan sonra e-Okul Sistemi'ne 5 (beş) iş günü içerisinde girilecektir. Bu süre tamamlandıktan sonra gelen talepler işleme alınmayacak olup sorumluluk okul müdürlüğüne ait olacaktır.

 

 
 
 
 
 
 
 
ANKARA POLATLI HABER TEOG SINAVLARI MAZERET MAYISTA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Selami Ovacık’tan 17 Ağustos Mesajı
Selami Ovacık’tan 17 Ağustos Mesajı