Ankara Pancar Kooperatifi 55. Genel Kurulu Toplanıyor


Ankara Pancar Kooperatifi 55. Genel Kurulu Toplanıyor

Ankara Pancar Kooperatifinin 55. Olağan Genel Kurul Toplantısı 30 Nisan Pazar günü Balgat’ta Türkocağı Caddesinde bulunan Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonunda gerçekleştirilecek.

Ankara Pancar Kooperatifi  55. Genel Kurulu Toplanıyor
Bu içerik 803 kez okundu.

1962 yılında faaliyete başlayan Ankara Pancar Kooperatifinin 55. Olağan Genel Kurulu 30 Nisan Pazar günü Ankara Balgat’ta Türkocağı Caddesinde bulunan Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonunda yapılacak.
Ankara Pancar Kooperatifi, Ankara Şeker Fabrikası faaliyet sahasında Ankara, Çankırı ve Kırıkkale illerinde 15 mağazası ve Ankara Merkez bürosunda 40 kişilik personeli ile çitçisine hizmet ettiğini söyleyen Ankara Pancar Kooperatifi Başkanı Muhittin Bıyıkoğlu; “ Ankara Pancar Kooperatifi olarak çiftçilerimize Kimyevi Gübre, Fenni Yem, Zirai İlaç, Tohum, Sulama Malzemeleri, Mazot, Zirai Alet ve makineler ve daha pek çok tarımsal girdiler konusunda hizmet vermekteyiz. 2013 yılında göreve gelmiş olan yönetim kurulumuz ve ekibimiz 2013-2016 yılları arasında 4 yıllık sürede 15 mağazamızda KDV hariç 186m milyon TL tutarında satış sağlamış ve bu satışlardan 4 milyon TL net kar elde edilmiştir. Bu kar tekrar yatırıma yönlendirilmiş ve Polatlı da Eti Caddesindeki 3 katı pek yakında TORKU mağazası olarak hizmete girecek olan 6 katlı ikinci bina yapımı başlamış, sona ermek üzeredir. Beyliköprü Köyünde TŞFAŞ’ye ait 35.000 metrekare arazi Özelleştirme İdaresinin açtığı ihalede 677000 TL + 14000 TL (Tapu Masrafı ) olmak üzere toplam 691000 TL peşin bedelle alınmıştır. Uydu bağlantılı 11000Litre tank kapasiteli 2. ci akaryakıt tankerimiz hizmete sokulmuştur.” dedi.
Bıyıkoğlu; “Kırıkkale Balışeyh İlçemizde mevcut Samsun asfaltına cepheli 6500 metre kare arsamız üzerine 2000 ton kapasiteli hububat silosu inşa edilmiştir. 2016 yılında inşaatın gecikmesine rağmen 1160 ton arpa ve buğday piyasa fiyatının üzerinde bir fiyatla alınarak çiftçimize destek sağlanmıştır.  Kooperatifimiz Genel Kurulumuzu müteakiben hükümetimizin ülkemizin genelinde sertifikalı tohum kullanılması konusunda direktifleri doğrultusunda Beylikköprü Köyündeki arazimiz üzerinde tohumculuk faaliyeti için gerekli olan eleme tesislerini en modern bir şekilde kuracak ve çiftçilerimize sözleşmeli tohumluk arpa ve buğday ektirilecektir. Pazar Günü yapacağımız genel kurul toplantısı için 30 Nisan Pazar sabahında 8.30 ile 9.00 arsında Enerjisa yanından otobüslerimiz kaldırılacaktır.” dedi.

ANKARA POLATLI HABER PANCAR KOOPERATİFİ KONGRE MUHİTTİN BIYIKOĞLU
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim