Müftülükten Bayanlara Özel Kutlu Doğum Konferansı


Müftülükten Bayanlara Özel Kutlu Doğum Konferansı

İlçe Müftülüğü tarafından Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri İlkokulu Konferans Salonunda bayanlara yönelik konferans düzenlendi.

Müftülükten Bayanlara Özel Kutlu Doğum Konferansı
Bu içerik 681 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

 İlçe Müftülüğü tarafından Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla organize edilen konferansa İl Müftü yardımcısı Ayten Koç konuşmacı olarak katıldı. 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan program Halime Hatun TOKİ İmam Hatibi tarafından okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Programın açılış konuşması İlçe Müftülüğü Şube Müdürü Mustafa Kemal Deliküçük tarafından yapıldı.
    Bu sene Kutlu Doğum Haftasının ana teması olan Hz. Peygamber ve Güven Toplumu konusunun işlendiği programa konuşmacı olarak katılan İl Müftü Yardımcısı Ayten Koç; “İslam’ın yeryüzüne kazandırmak istediği beş büyük emniyetin beşide kaybolmakla karşı karşıya kaldı. Can emniyeti, mal emniyeti, din emniyeti, akıl emniyeti, nesil emniyeti bütün bu güvenlikleri kaybetmekle karşı karşıya kalmış bulunuyoruz.” dedi.

GÜVEN KONUSU İNSANIN KALBİNDE
    Bütün insanlığın güvensizlik girdabına girdiğinin farkında olduğunu belirterek konuşmasına devam eden Koç; “Güveni nasıl yeniden inşa edebileceği konusunda yaşanan tereddütler söz konusudur. Çünkü güven konusu insanın içinden başlar, güven konusu insanın kalbinde, insanın nefsinde tesis edilemediği zaman imanla eman arasındaki ilişki kurulamadığı zaman güveni tesis etmek mümkün olmaz. 
    İnsanın içini kemiren korkular, endişeler, gelecek korkusu, fakirlik korkusu, ölüm korkusu, makam, mevki kaybetme korkusu, bütün bu korkular aynı zamanda insanı bir güvensizlik girdabına sevk etmektedir. Bu korkuları gidermenin yolu, gerçek emanı kalbe yerleştirmenin yolu gerçek bir imandır.” diye konuştu.
    Koç; “Kuran- ı Kerim ve sünnette güven toplumunun bazı esasları vardır. Güvenli bir toplumun oluşabilmesi için Kuran-ı Kerim de sadakat ve samimiyet, dürüstlük, emanet bilinci, ahde vefa ve vefakârlık, merhamet ve şefkat, sevgi ve saygı, kanaat ehli olmak ve duyarlılık verilen nasihatlerdir. Bunlar bizlerin hayatında yer alması gereken uygulamamız gereken nasihatlerdir. Bizlerde ashabının hayatlarını örnek alır ve hayatımızı ona göre tanzim edersek güvenilir ve güvende olacağız. Bugün dünyada yaşanan zulüm ve güvensiz ortamın düzelmesinin yegâne reçetesinin Kur'an ve Sünnet ışığında Peygamber Efendimizin örnek alınarak hayatımızı düzenlememize bağlı olduğu bir gerçektir.” dedi.
    İl Müftü Yardımcısı Ayten Koç tarafından yapılan Hz. Peygamber ve Güven Toplumu konulu konuşmasının ardından minik öğrenciler tarafından kısa bir gösteri sunuldu. 

 

ANKARA POLATLI HABER MÜFTÜLÜK KADINLAR ÖZEL KUTLU DOĞUM KONFERANSI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Gıda Bakanı Fakıbaba'dan Et Fiyatlarına İlişkin Açıklama!
Gıda Bakanı Fakıbaba'dan Et Fiyatlarına İlişkin Açıklama!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!