Besi Sığırcılığına Uygun Düveye Teşvik Edilecek


Besi Sığırcılığına Uygun Düveye Teşvik Edilecek

Buzağı ölümlerinin önüne geçmek için geçtiğimiz yıl buzağı desteklerini artıran Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, hayvancılık desteklerinde yeni bir açılım daha yapacak.

Besi Sığırcılığına Uygun Düveye Teşvik Edilecek
Bu içerik 672 kez okundu.


DÜVEYE YÜZDE 30 HİBE DESTEĞİ VERİLECEK
    Et sığırcılığına uygun düve alımına yüzde 30 hibe desteği verilecek. Alınan bilgilere göre Bakanlık söz konusu destekle ilgili çalışmalarını tamamladı.
     Çalışmanın önümüzdeki günlerde Bakanlar Kurulu'na sunulması bekleniyor. Ancak kabinedeki revizyon beklentisinin buradaki süreci uzatabileceği kaydediliyor.

BÜTÇENİN ÖNEMLİ BİR BÖLÜMÜNÜ 30 İL KULLANACAK
    Et sığırcılığına uygun düve alımına verilecek yüzde 30 hibe desteğinden bütün iller yararlanabilecek. Ancak destekleme bütçesinin önemli bir bölümü mera hayvancılığı yetiştirici bölgesi olarak açıklanan 30 ilde kullanılacak. Söz konusu 30 il ise şöyle: Kastamonu, Çankırı, Çorum, Yozgat, Kırşehir, Kayseri, Malatya, Sivas, Tokat, Samsun, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Van, Ağrı, Erzurum, Iğdır, Kars, Ardahan, Artvin, Rize, Trabzon ve Bayburt. Hayvancılık desteklerinde ön plana çıkarılacak olan düve destekleri ile mera hayvancılığı yetiştirici bölge illerinde 3 yılda 250 bin baş, altyapısı uygun diğer illerde ise 100 bin baş olmak üzere, toplamda 350 bin baş et verimi yüksek gebe düvenin ülke sürüsüne katılması hedefleniyor.

ANKARA POLATLI HABER BESİ SIĞIRCILIK DÜVE TEŞVİK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi