Kutlu Doğum Programı İzleyenleri Mest Etti


Kutlu Doğum Programı İzleyenleri Mest Etti

İmam Hatip Ortaokulu Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında hazırladıkları programla herkesin takdirini topladı.

Kutlu Doğum Programı İzleyenleri Mest Etti
Bu içerik 984 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!


İmam Hatip Ortaokulu tarafından hazırlaman Kutlu Doğum Haftası programına İlçe Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, İlçe Müftüsü Mehmet Muslu ve öğrenciler katıldı.
İmam Hatip Ortaokulu konferans salonunda düzenlenen ve zengin içeriği ile beğeni toplayan program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Program 5. Sınıf öğrencisi Mehmet Emektarın Kuran-ı Kerim tilaveti, 8. Sınıf öğrencisi Büşra Emektar’ın günün anlam ve önemini anlatan konuşması, 571’de Bir Güneş Doğdu isimli şiirin seslendirilmesi, Peygamber Efendi’mizden bir demet Hadis’i Şerif okumasıyla devam etti.
 

TUNÇER, İMAM HATİP ORTAOKULU HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ BUGÜNDE ÇOK BAŞARILI
    Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer; Bu yıl ki kutlu doğum haftasının teması hepinizin bildiği gibi Hz. Peygamber ve Güven Toplumu. İlçe Müftülüğümüz yaptığı etkinliklerle çeşitli programlarla bu konuyu işledi. Bugünde burada bu konu işleniyor. Okul Müdürünü, öğretmenlerini ve siz öğrencileri tebrik ediyorum. Her zaman yaptığınız programlarda olduğu gibi bugün de çok başarılısınız. Hepinize bu güzel program için teşekkür ediyorum. Ayrıca yarın gerçekleştirilecek olan TEOG sınavında da siz öğrencilerimize başarılar diliyorum.” dedi.
 

MUSLU, PROGRAMDA EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM
    İlçe Müftüsü Mehmet Muslu konuşmasında; “ Böylesi önemli ve güzel bir hafta da öğrencilerimiz tarafından emek verilerek hazırlanmış olan bu program beni gerçekten duygulandırdı. Özellikle okul korusu tarafından seslendirilen ilahiler oldukça güzeldi. Okul müdürümüze, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize bu güzel program için teşekkür ediyorum. Hz. Peygamber ve Güven Toplumu temasının işlendiği bu yıl ki programlarda anlatıldığı gibi sizlerde ileri de emin, güvenilir, çalışkan başarılı İslam’ı en güzel şekilde yaşayan müminler olarak bu okullarımızdan memnun olursunuz.” İfadelerini kullandı.

GÜVENİLİR, EMİN, ÇALIŞKAN VE BAŞARILI İNSANLAR YETİŞTİRMEK HEPİMİZİN ARZUSU  
    İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç; “Emin, güvenilir, çalışkan, başarılı vasıflarda insanlar yetiştirmek hepimizin arzusudur. Bizler bütün okullarımızda güzellikleri gönüllerinde yaşayan insanlara merhamet gösteren, insanlara şefkat gösteren insanları seven ve sayan değer akdeden bir nesil ortaya çıksın istiyoruz. 
    Ve bugün burada gördük ki okullarımız imkân verildikçe çocuklarımızla beraber güzel şeyler ortaya çıkarıyorlar. Yeteneklerini ortaya çıkarıyorlar. Bu manada yüreklerinden hissederek sahneye döktüler bundan eminiz. Okul Müdürümüz Serdar Eroğlu’na, öğretmenlerimize öğrencilerimize ve destek olan herkese teşekkür ediyorum. Böyle programların artarak devam etmesini temenni ediyorum.”
Öğrenciler tarafından sergilenen, Mekkeli müşriklerin zulmünden kaçarak Habeşistan’a hicret eden Müslümanlarla Habeş Kralı Necaşi arasındaki diyaloğun anlatıldığı tiyatro oyunu ve okul korusu tarafından seslendirilen ilahiler izleyenleri mest etti.

ANKARA POLATLI HABER İMAM HATİP ORTAOKULU KUTLU DOĞUM PROGRAMI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim