BÜYÜKŞEHİRDEN KUTLU DOĞUM PROGRAMI


BÜYÜKŞEHİRDEN KUTLU DOĞUM PROGRAMI

Ankara Büyükşehir Belediyesi sivil toplum kuruluşları ile birlikte “kutlu doğum ve birliktelik gecesi” düzenledi.

BÜYÜKŞEHİRDEN KUTLU DOĞUM PROGRAMI
Bu içerik 296 kez okundu.

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yaparak “Kutlu Doğum Programı” düzenledi. Gecede vatandaşlar, Peygamber Efendimiz’le (S.A.V.) ilgili sohbetleri dinleme fırsatı buldular, ilahiler dinleyerek ve semazen gösterileri ile de manevi bir iklime yolculuk yaptılar.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Belediyeler, Muhtarlıklar ve Sivil Toplum Kuruluşları Daire Başkanlığı, Çubuk Kışlacık Köyü Derneği, Anadolu Kültürünü Araştırma ve Semazen Eğitim Derneği (SEMA-DER), Muradiye Vakfı, Çamlıdere Şeyh Ali Semerkandi Vakfı (ÇASEV), Sami Efendi Vakfı ile birlikte “Kutlu Doğum ve Birliktelik Gecesi” düzenledi.

Ulus Yüzüncü Yıl İş Merkezi Konferans Salonu’nda Büyükşehir Belediyesi Belediyeler Muhtarlıklar ve Sivil Toplum Kuruluşları Daire Başkanı Osman Usta, dernek başkanları ile çok sayıda vatandaşın katılımı ile düzenlenen gece İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Hafız Bilal Göktuna’nın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2017 yılında hazırladığı “Kutlu Doğum” konulu sinevizyon gösterisi ve Muhammed Emin Parlak’ın “Hazreti Muhammed” konulu sohbeti ile devam etti.

MİNİKLERİN İLAHİLERİ GECENİN MANEVİ İKLİMİNE BÜYÜK KATKI SAĞLADI

Şeval Erol adlı öğrencinin “Şiir Dinletisi” ile devam eden gecede, Vuslat Sema Grubu da vatandaşlara “Demedim mi?” ve “Niçin ağlarsın ey bülbül?” ilahileri eşliğinde sema gösterisi yaptı.  Gecede Muradiye Çocuk Evleri Korosu’nun “Benim Sevgili Peygamberim” ile başlayan şiir ve ilahilerden oluşan sunumu anne ve babalara büyük heyecan yaşatırken, minikler gecenin manevi iklimine büyük katkı sağladılar. Neyzen Taksimi, Sema gösterileri, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam eden program Hatim Duası ile sona erdi.

 

 
 
ankara polatlı haber büyükşehir kutlu doğum programı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Selami Ovacık’tan 17 Ağustos Mesajı
Selami Ovacık’tan 17 Ağustos Mesajı